Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили перспективи наукової діяльності у 2021/2022 навчальному році

У ЗНУ обговорили перспективи наукової діяльності у 2021/2022 навчальному році

13.10.2021 12:33 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова діяльність грантові програми наукові статті звіт

Днями в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася нарада деканів, заступників деканів із наукової роботи з представниками адміністрації вишу. Учасники заходу обговорили питання, пов’язані з науковою діяльністю університету в 2021/2022 н. р. Крім того, під час зустрічі підбили підсумки діяльності в галузі науки за попередній рік і визначили низку питань, які потребують особливої уваги наукової спільноти ЗНУ.

Від ректорату університету на заході були присутні перший проректор Олександр Бондар і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. На початку заходу Олександр Григорович у своєму виступі приділив увагу концептуальним питанням, що пов’язані з науковою діяльністю представників ЗНУ. Він наголосив на важливості наукового складника в житті закладу вищої освіти й на необхідності приділити особливу увагу розвитку деяким галузям наукової діяльності.

Начальниця науково-дослідної частини Оксана Болдуєва презентувала присутнім звіт про результати наукової діяльності за 2021/2022 н. р. Серед іншого Оксана Валеріївна приділила увагу питанню оптимізації наукової діяльності в ЗНУ, що дозволило зекономити кошти, які використовуватимуть на придбання обладнання, необхідного для наукових досліджень на біологічному факультеті, в інженерному навчально-науковому інституті тощо. Окрему увагу приділили надходженням від виконання госпдоговорів у минулому навчальному році. При цьому відзначили активну діяльність у цьому напрямку науковців біологічного факультету й ІННІ. У презентації також йшлося про підвищення індексу Гірша вчених ЗНУ, про кількість наукових публікацій, розміщених на наукометричних платформах Scopus і Web of Science, про перемоги студентів вишу у всеукраїнських олімпіадах і конкурсах наукових робіт тощо.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук у своєму виступі приділив увагу таким аспектам наукової діяльності, як:

1. Питання щодо інтелектуальної власності (свідоцтва про реєстрацію авторських прав на винахід, отримання патентів тощо);

2. Обговорення досягнень у галузі наукових публікацій на наукометричних платформах Scopus і Web of Science, при цьому особливо відзначили представників біологічного й економічного факультетів й Інженерного навчально-наукового інституту. Крім того, присутні окремо підкреслили, що покращили свої результати в цій галузі, в порівнянні з попереднім звітним періодом, факультети історичний, менеджменту й соціальної педагогіки та психології;

3. Відзначили, що ЗНУ за результатами всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт посів 13 позицію. Це свідчить не лише про талановитість студентів. а й про те, що з ними проводиться постійна праця їхніх наукових керівників. Окремо Геннадій Миколайович зауважив, що серед важливих завдань, які на сьогодні стоять перед науково-педагогічними працівниками закладів вищої освіти, – боротьба за державне фінансування, зокрема участь у госпдоговірних темах, пошуки нових джерел фінансування, Також він закликав більше уваги приділяти підтримці молодих вчених на початку становлення їхньої науково-освітянської кар’єри, допомагати тим, хто робить перші кроки в науці.

Проректор звернув увагу на те, що зараз у контрактах викладачів, які працюють у ЗНУ прописано обов’язкове розміщення статті в міжнародних наукометричних базах «Scopus» і «Web of Science», участь у міжнародних грантових програмах і міжнародних конференціях, отримання грантів. Генадій Васильчук запропонував дієво долучитися до розвитку науки у виші, адже це – важливий складник діяльності Запорізького національного університету.