Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці кафедри туризму та готельно-ресторанної справи долучилися до заходів із створення туристичного кластеру в Запорізькому регіоні

13.10.2021 14:41 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму робоча нарада створення профільного кластера

Восьмого жовтня представники Запорізької торгово-промислової палати запросили до діалогу щодо створення профільного кластеру у регіоні представників туристичних компаній, об’єднаних територіальних громад, науковців закладів вищої освіти регіону, фахівців профільних асоціацій та установ м. Запоріжжя та м. Бердянська. Зокрема, в робочій нараді взяла участь Лариса Безкоровайна, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), виконавиця проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine» (DIRUT) 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Європейського Союзу, що реалізується у Запорізькому національному університеті (2020-2023).

До обговорення були запрошені почесний голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило, завідувач кафедри бізнес-консалтингу та міжнародного туризму Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь) Сергій Карман, очільниця правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Іннеса Носенко, директорка народного краєзнавчого музею с. Новогупалівка Вільнянського району Запорізької обл. Наталія Нестеренко, власниця Клубу активного відпочинку Наталія Харченко.

Питання кластерів, що стало предметом обговорення, на сьогодні є ефективним інструментом розвитку ланцюжка туристичних послуг, адже туристична привабливість регіону складається не тільки з привабливих об’єктів туризму, а й залежить також від компетентності фахівців, розвиненої інфраструктури, інноваційності та креативності пропозицій туристичних продуктів та послуг тощо.

Віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Андрій Куц розповів про успішний досвід реалізації в регіоні промислового кластеру ІАМ, що об’єднує провідних фахівців у ланках промисловості, інжинірингу, автоматизації, ІТ та машинобудування за підтримки Литовської кластерної асоціації.

Доречно нагадати, що нещодавно члени проєктної групи DIRUT: координаторка проєкту, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму економічного факультету, к.е.н. Наталя Венгерська, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, д.п.н. Лариса Безкоровайна та завідувачка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету, д.філос.н. Валентина Воронкова  взяли участь в онлайн-тренінгах від Литовських експертів щодо створення та реалізації кластерів як інструменту розвитку туристичної галузі, які було організовано Запорізькою торгово-промисловою палатою спільно з Вільнюською торгово-промисловою палатою в рамках реалізації проєкту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації». Як зазначають литовські експерти, позитивний досвід кластеризації галузі туризму, запевнює в необхідності його поширення та впровадження в українській туристичній системі.

За результатами обговорення питань заходу визначено завдання щодо розроблення концепції створення туристичного кластеру в Запорізькому регіоні.

Лариса Безкоровайна,

д.п.н., професорка кафедри