Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили основні завдання міжнародної роботи на поточний навчальний рік

У ЗНУ визначили основні завдання міжнародної роботи на поточний навчальний рік

У ЗНУ визначили основні завдання міжнародної роботи на поточний навчальний рік
18.10.2021 15:03 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University міжнародна діляьність наукова діяльність проєктна діяльність звіт академічна мобільність

Тринадцятого жовтня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання заступників деканів факультетів із міжнародної роботи під головуванням проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука. Крім того, участь у робочій нараді взяли начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул та представники всіх факультетів.

На початку засідання Геннадій Васильчук обговорив з учасниками нагальні питання й проблеми розвитку наукової і міжнародної діяльності, реалізації міжнародних проєктів на факультетах і в інженерному навчально-науковому інституті. Він наголосив, що керівництво вишу всіляко підтримуватиме починання й ініціативи викладачів у науковій і міжнародній діяльності. Також він звернув увагу на важливість реалізації міжнародних інтегрованих проєктів, до роботи над якими долучаються представники різних факультетів. Також Геннадій Миколайович акцентував увагу присутніх на організації роботи й підготовки стажування студентів у літній період.

Начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул ознайомила присутніх із питаннями інтернаціоналізації діяльності ЗНУ й успішними міжнародними проєктами, які реалізуються у виші. Вона розповіла про освітні, міжнародні, академічні, волонтерські можливості для студентів і викладачів, про нормативно-правові документи і положення, які регламентують міжнародну діяльність вишу, про академічну мобільність та її принципи в ЗНУ, про інформаційні канали з освітніми можливостями, які можна переглянути на сторінці відділу міжнародних зв’язків сайту ЗНУ

http://sites.znu.edu.ua/international-relations/1677.ukr.html

Чи в Телеграм: t.me/opportunities_znu

Також учасників зустрічі ознайомили з процедурою оформлення договорів про міжнародне співробітництво та з укладеними угодами із закладами вищої освіти, дослідницькими установами іншими міжнародними організаціями (усього 103) Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Грузії, Казахстану, Китайської Народної Республіки, Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Таджикистану, Туреччини, Узбекистану, Франції. Серед них – угоди з Ургенчським державним університетом (Узбекистан), університетом ім. Масарика (Брно, Чеська республіка), Аньхойським педагогічним університетом, Поморською академією (Польща), Університетом Гуманітарно-Природничим ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Польща), Вищою школою управління охорони праці (Польща), Університетом Туран-Астана (Казахстан), Університетом Любляни (Словенія) та Пулським університетом ім. Юрія Добрила (Хорватія).

Під час засідання представили програми дистанційних міжнародних стажувань, тренінгів, вебінарів, проходження закордонної практики для студентів у Туреччині, Болгарії і Німеччині (договори про співробітництво з ТОВ «Профітім», ТК «СВІФТ ТРЕВЕЛ», «ІнтерОбмін»; презентували 6 проєктів у рамках програми «Erasmus+» модулі Жана Моне, які активно реалізуються; проєкт «Україна-Норвенія», проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), програми міжнародної співпраці з IREX, DAAD, Education USA, Cisco Networking Academy, Global UGRAD, Mitacs Globalink Research Internship (Канада), Фондом ім. Фулбрайта, Федерацією «Обміни Франція-Україна», Центром міжнародних правових досліджень CILS, Турецькою стипендіальною програмою Мевляна та інші.

Визначили також і перспективи міжнародної діяльності: розширення географії укладання договорів про співпрацю, розробка та розповсюдження рекламної інформації, запрошення й прийом іноземних лекторів, започаткування міжнародної співпраці органів студентського самоврядування, залучення здобувачів вищої освіти з іноземних громадян до роботи в студентському самоврядуванні. Начальниця відділу міжнародних зв’язків відповіла на питання та надала необхідні пояснення щодо особливостей реалізації міжнародних проєктів. Вона закликала присутніх брати більш активну участь у міжнародних грантових проєктах і програмах.

Крім того, під час засідання представили новопризначеного керівника Центру освітніх послуг для іноземних громадян ЗНУ Ель Гуессаба Каріма та визначено подальші перспективи розвитку освітніх послуг для іноземних студентів. Обговорили учасники зустрічі й пропозицію долучення до співпраці й укладання угоди для розширення можливостей наукової і міжнародної діяльності в рамках Baltic University Programme. Із деталями цієї програми можна ознайомитись на сайті

https://www.balticuniv.uu.se/

Наприкінці засідання всі учасники обмінялися думками щодо актуальних питань наукової та міжнародної діяльності ЗНУ. Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук пообіцяв і надалі надавати всебічну підтримку заступникам деканів у вирішенні всіх важливих проблем у галузі наукової та міжнародної діяльності факультетів.

 

Схожі новини