Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професорка Валентина Кравченко вступила до лав Спілки письменників України

Професорка Валентина Кравченко вступила до лав Спілки письменників України

20.10.2021 12:01 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет Національна спілка письменників України привітання

Викладачі, співробітники та студенти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вітають професорку Валентину Кравченко, лауреатку обласної літературно-мистецької премії ім. Петра Ребра, зі вступом до лав Національної спілки письменників України!

Валентина Олександрівна Кравченко впродовж 30 років трудової діяльності на кафедрі української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету працює як науковиця, досліджує історію української літератури ХІХ століття, розбудовує шевченкознавство.

Одразу після закінчення Сумського державного педагогічного інституту ім. А. С. Макаренка у 1982 році розпочала свою трудову діяльність на посаді вчителя української мови та літератури Вечірньої середньої школи № 6 м. Дніпродзержинська Дніпропетровської обл. Із 1983 р. працювала вчителем української мови і літератури шкіл м. Запоріжжя, викладачем Запорізького міського педагогічного училища № 2. Із 01 листопада 1990 р. і по сьогодні – доцент кафедри української літератури.

Низка її наукових розвідок присвячена творчості запорізьких письменників: Л. Геньбі, Г. Лютому, П. Ребру, В. Терлецькому, В. Чабаненку, і тим, які так само є окрасою запорізького краю – П. Вольвачу, В. Кириленку, І  Лазаревській, А. Тарасенку. «Літературний портрет» Л. Геньби та збірка наукових праць «Моє слово про Шевченка» поповнили її творчій доробок.

Ще у квітні Спілка запорізьких письменників прийняла рішення про прийом Валентини Кравченко до її лав, а 20 жовтні його затверджено в Національній спілці письменників України.

Представники ЗНУ вітають Валентину Олександрівну зі вступом до Національної спілки письменників України та зичать їй нових звершень і здобутків!