Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету розповіли старшокласникам вільнянських шкіл про особливості ЗНО та вступ-2022

20.10.2021 16:44 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Профорієнтаційна робота є важливою складовою діяльності викладачів та студентів філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), тому зустрічі зі старшокласниками як м. Запоріжжя, так і Запорізького регіону продовжуються навіть в онлайн-форматі із використанням сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom.

У межах профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення директорки Вільнянської гімназії «Світоч» Катерини Шабаль в.о. декана філологічного факультету Ірина Бондаренко та викладачки факультету Ірина Бакаленко, Людмила Дука та Валентина Кравченко зустрілися з учнями випускних класів Вільнянської гімназії «Світоч» та Вільнянської школи № 2 та їхными батьками.

В.о. декана філологічного факультету Ірина Бондаренко привітала старшокласників, розповіла їм про особливості та переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету ЗНУ. Вона окреслила можливості працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання; запросила майбутніх абітурієнтів гімназії вступати до ЗНУ – «Запорізького Найкращого Університету», який є одним із кращих вишів України.

Доцентка кафедри слов’янської філології Людмила Дука розповіла про освітні програми «Російська мова та зарубіжна література, Друга мова» та «Переклад (польська мова)», практичну підготовку студентів, закордонні практики в Болгарії та Польщі, захоплююче та насичене подіями студентське життя.

Доцентка кафедри української літератури Валентина Кравченко зацікавила майбутніх вступників інформацією про освітні програми «Українська мова та література» та «Середня освіта (українська мова і література)», майстер-класи «зіркових» та досвідчених учителів-словесників, різноманітні університетські та факультетські заходи.

А продовжилась зустріч не менш важливою та актуальною для старшокласників інформацією доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2022 році: терміни проведення ЗНО та вступної кампанії; предмети ЗНО, необхідні для вступу до закладів вищої освіти; особливості визначення «порогового» балу; порівняльні таблиці з «пороговими» балами предметів ЗНО за попередні роки; характеристика сертифікаційних робіт з предметів тестування; розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі до закладів вищої освіти.

Ірина Бакаленко звернула увагу школярів на типові помилки учасників ЗНО та умови успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання; надала цінні поради та «лайфхаки» щодо підготовки та складання зовнішнього незалежного оцінювання; запросила на пробне тестування із зовнішнього незалежного оцінювання від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, більше інформації – за лінком: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php та пробні тренінги від Запорізького національного університету,  інформація – за покликанням: https://www.znu.edu.ua/

Своїми враженнями про зустріч поділились батьки старшокласників, які брали участь у зустрічі: «Дякуємо за зустріч з викладачами ЗНУ, було цікаво та змістовно. Якщо буде можливість, запрошуйте учнів ще, бо діти здебільшого дезорієнтовані, звідси і страхи перед невідомим. Дякуємо ще раз».

Директорка гімназії «Світоч» Катерини Шабаль, кандидатка філологічних наук, випускниця філологічного факультету, зауважила: «Майбутні випускники отримали корисну та змістовну інформацію щодо ЗНО-2022, особливостей вступної кампанії, дізналися про освітні програми ЗНУ. Організація роботи з учнівською молоддю щодо усвідомленого професійного самовизначення надзвичайно важлива, а постійна підтримка й орієнтація дітей у цьому напрямі збільшує шанси успішної реалізації кожної особистості».

Філологічний факультет