Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вітають із ювілеєм завідувачку кафедри менеджменту організацій та управління проєктами ЗНУ Валентину Воронкову

09.11.2021 13:21 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут ювілей поздоровлення

Восьмого листопада свій ювілей святкує видатна науковиця – професорка, завідувачка кафедрою менеджменту організацій та управління проєктами інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, Академік Української академії політичних наук, Академік академії наук вищої освіти України Валентина Воронкова. Уже понад 40 років її сумлінної, дуже важливої для суспільства праці присвячено саме розвитку інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Валентина Воронкова – випускниця Київського університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «філософія», має диплом із відзнакою (1976 р.). У тому ж році вона вступила в аспірантуру цього університету, яку закінчила у 1979 році, а вже через рік успішно захистила кандидатську дисертацію. У 1985 їй присвоїли вчене звання доцентки.
Починаючи з 1979 року, Валентина Воронкова працює в ЗВО, який довгий час мав назву ЗДІА, а наразі це – інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ.
У 1992 році науковиця захистила докторську дисертацію зі спеціальності «Філософія політики». Із 1994 р. вона працювала на посаді професорки кафедри філософії і політології, а з 2013 р. – професорки кафедри менеджменту організацій та управління проєктами. За її ініціативи й за безпосередньої діяльності була створена кафедра адміністративного менеджменту (1996 р.), яка на сьогодні називається кафедрою менеджменту організацій та управління проєктами.
Численні заслуги й плідна науково-освітянська діяльність Валентини Воронкової відзначені почесними званнями й нагородами. Вона – Академік Української академії політичних наук (2002 р.), Відмінниця освіти України (1998). Крім того, шановну іменинницю свого часу нагородили нагрудним знаком «Петро Могила» (2008 р), орденом ІІ ступеня (2009 р., Запорізька обласна рада), орденом І ступеня (2015 р., Запорізька обласна рада), медаллю «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя (2010 р.). Під її науковим керівництвом близько 20 аспірантів та 1 докторант захистили свої дисертаційні дослідження. Серед її наукового доробка – чимало важливих робіт на актуальні теми. Зокрема, варто згадати такі, як наукова тема «Трансформаційні процеси переходу від інформаційного суспільства до “смарт-суспільства” та їхній вплив на розвиток людського капіталу». Із 1996 по 2017 роки вона виступала науковим керівником держбюджетних тем при Міністерстві освіти і України. Із 2015 по 2017 рр. науковиця виконувала науково-дослідну роботу з держбюджетної комплексної теми «Удосконалення механізмів розвитку інформаційного суспільства як цивілізаційної парадигми розвитку сучасної України в умовах глобалізації» Міністерства освіти і науки України (0115U002343) (Валентина Воронкова – наукова керівниця).
Валентина Воронкова – експертка з наукової роботи при Міністерстві освіти і науки України секції «Соціально-історичні науки» впродовж останніх 10 років. Авторка 450 наукових праць, із них 16 – індивідуальних і колективних монографій з філософії управління персоналом, гуманістичного менеджменту та інформаційного суспільства, 16 навчально-методичних посібників з грифом МОНУ. А також вона – головний редактор збірника наукових праць «Гуманітарний вісник Запорізького державної інженерної академії» з 2000 р., який наразі перейменований, а також – головний редактор збірника наукових праць «HUMANITIES STUDIES» (із 2019 року).
Як викладачка вищої школи й талановита педагогиня вона користується великою повагою серед студентської молоді, якійвикладає такі дисципліни, як «Адміністративний менеджмент», «Вступ до спеціальності», «Глобальне управління», «Інформаційне забезпечення в менеджменті», «Кадрова політика промислових підприємств», «Методологія наукових досліджень», «Методологія та організація наукових досліджень» та «Інформаційно-комунікаційний менеджмент».
Шановну педагогиню, науковцю, дослідницю інформаційного суспільства цінують і поважають колеги, друзі й учні. Представники ЗНУ щиро вітають Валентину Григорівну з чудовим святом Вони висловлюють щире захоплення й засвідчують глибоку повагу до невтомної праці іменинниці, спрямованої на розвиток вітчизняної освіти, зокрема на процвітання інженерного навчально-наукового інституту. Хай завжди поруч Вас, шановна пані Валентно, будуть вірні друзі й однодумці, а кожен день буде сповнений радістю від нових звершень і перемог.