Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці математичного факультету провели низку гостьових лекцій для здобувачів освіти University STEKOМ (Індонезія)

Університет наук і комп’ютерних технологій (University STEKOМ, Індонезія) запропонував в.о. завідувачу кафедри комп’ютерних наук математичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), доценту Сергію Чопорову взяти участь у низці гостьових лекцій для студентів і аспірантів у статусі запрошеного професора (visiting professor). Через карантинні обмеження лекції відбувались онлайн. Учасники мали змогу брати участь в обговоренні, використовуючи платформу ZOOM та онлайн- трансляцію на Youtube. Одночасно в дискусії брали участь більш ніж 200 осіб. До міжнародного заходу долучились студенти й аспіранти математичного факультету ЗНУ.

Теми доповідей науковці присвятили розробці нейронних мереж для розв’язку задач механіки та розробці математичного забезпечення систем автоматизованого проєктування, що значною мірою перекликається з тематикою наукових робіт аспірантів. Зокрема, аспірантка другого року навчання Анастасія Ярош (ОНП «Комп’ютерні науки») відзначила корисність і цікавість цього заходу з точки зору отримання досвіду міжнародних виступів, спілкування іноземною мовою. Особливо цікавою та актуальною до проблематики її наукової роботи була лекція із застосування нейронних мереж у задачах механіки.

Аспірантка третього року навчання Наталія Ільющенко (ОНП «Комп’ютерні науки») поділилась своїми приємними враженнями від лекції. Вона також звернула увагу на унікальну можливість набуття досвіду міжнародних виступів. Аспірант першого року навчання Володимир Юровський (ОНП «Комп’ютерні науки») відзначив актуальність лекції з R-функцій саме для його кола наукових інтересів.

Варто зазначити, що аспіранти мали нагоду спостерігати не тільки за доповіддю в режимі онлайн, а також за процесом підготовки лекції доцентом Сергієм Чопоровим. Зокрема, за проведенням обчислювальних експериментів, аналізом даних, підведенням підсумків та оформленням наукових результатів.

Переглянути запис лекцій можна за лінками:

День 1: https://www.youtube.com/watch?v=KV_6c9rq7xo

День 2: https://www.youtube.com/watch?v=3HRsbgnus6M