Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ – учасники проєктів внутрішньої та зовнішньої академічної мобільності

29.11.2021 09:27 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факу

Упродовж першого семестру поточного 2021/2022 н. р. здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність» у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), активно долучилися до поглибленого вивчення освітніх компонентів у рамках реалізації проєктів внутрішньої та зовнішньої академічної мобільності.

На виконання договорів про співпрацю із закладами вищої освіти України та зарубіжними партнерами – закладами вищої освіти, які здійснюють підготовку майбутніх правників та правоохоронців, представники ЗНУ мали можливість обрати навчальні дисципліни, із урахуванням їхньої подальшої професійної діяльності, й долучитися до їх вивчення разом із колегами – студентами з інших міст України та зарубіжних країн,. Таке навчання супроводжувалося опануванням унікальних навчальних методів, використанням матеріально-технічної бази й елементами дуальної професійної освіти.

Так, зокрема, представники ЗНУ вже змогли вивчити унікальні навчальні дисципліни з переліку, запропонованого науково-педагогічними працівниками Університетом митної справи та фінансів, а саме: «Актуальні проблеми протидії кримінальним та адміністративним правопорушенням у митній галузі» (лектор – доцент Варава В. В.), «Організація роботи прокуратури» (доцент Давлатов Ш. Б.), «Оперативно-розшукова психологія» (доцент Варава В. В.), «Міжнародне співробітництво у кримінальному провадженні» (професор Тертишник В. М.), «Діяльність слідчого, детектива та прокурора у кримінальному провадженні» (доцент Карнаухов О. В.). А також –представниками Молдовського державного університету: «Примусове виконавче провадження в Республіці Молдова» (Новіков О., Генеральний секретар Національної Спілки судових приставів Республіки Молдова), «Особливості адміністративного судочинства Республіки Молдова» (магістрант О. Бєлєй).

Водночас здобувачі споріднених закладів вищої освіти мали можливість долучитися до вивчення навчальних дисциплін у рамках освітнього процесу на юридичному факультеті Запорізького національного університету й опанувати його освітні компоненти: «Розслідування злочинів, що вчиняються учасниками молодіжних неформальних угруповань» (лектор – доцент Ларкін М. О.), «Службове право» (професорка Коломоєць Т. О.), «Позасудовий порядок вирішення правових спорів» (професорка Шарая  А. А.), «Проблеми правового регулювання відносин у сфері фізичної культури і спорту» (доцент Ткалич М. О.), «Загальноєвропейська конвергенція правових, економічних та культурологічних основ попередження корупції» (професор Макаренков О. Л.).

Окрім отримання можливості безпосередньої участі в освітньому процесі здобувачів, також і науково-педагогічні працівники мали змогу долучитися до спільних науково-методичних тематичних заходів. А також – до підготовки спільних науково-методичних розробок та запровадження спільних інноваційних освітніх технологій, із можливістю їх апробації на базі як вітчизняних, так і зарубіжних закладів вищої освіти.

Проєкти академічної мобільності розраховані на весь навчальний рік, а отже, попереду ще багато цікавих та корисних навчальних та навчально-методичних заходів.