Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Зі студентами ЗНУ зустрілися представники роботодавця – німецької компанії Karls Erdbeer-Hof

Першого грудня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася чергова зустріч студентів із роботодавцями та гостьова лекція від представників компанії «Karls Erdbeer-Hof» Діани Машевської та Андрія Кленка на тему «Особливості сільськогосподарського бізнесу в Німеччині. Компанія Karls Erdbeer-Hof. Сезонна робота в компанії Karls – сезон-2022». Модерувала захід начальниця відділу міжнародних зв'язків Аліна Осаул.

Зустріч проходила в онлайн-форматі. Її учасниками стали студенти економічного факультету та факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, спеціальності яких так чи так пов’язані з організацією та розвитком бізнесу, зокрема туристичного, серед інших, це – майбутні фахівці з міжнародної економіки (ОП Міжнародна економіка»), управління персоналом (ОП «Управління персоналом»), готельно-ресторанної справи (ОП «Готельно-ресторанна справа») та туризму (ОП «Туризм» й ОП "Туризмознавство і гостинність"). Аліна Осаул представила гостей, а ще – окреслила основні завдання зустрічі: ознайомити майбутніх фахівців з основами організації та ведення сільськогосподарського бізнесу, надати можливість студентам взяти участь у діяльності німецького бізнесу. Окрім іншого, ця зустріч надала можливість заробити вже у студентські роки на відкриття в майбутньому власного бізнесу.

Лектори – Діана Машевська, яка сьогодні займається рекрутацією студентів з України і кар’єра якої розпочиналася саме на фермі, та Андрій Кленк, керівник відділу логістики, – розповіли студентам про історію виникнення доволі відомої в Німеччині й конкурентоздатної агропромислової компанії «Karls Erdbeer-Hof». Окрім цього, учасників зустрічі запросили приєднатися до колективу фірми і попрацювати там впродовж трьох місяців улітку за контрактом: на збиранні врожаю або водієм вантажівки (за наявності прав водія категорій С, С1).

За час заходу зауважили, що підприємство «Karls Erdbeer-Hof» засноване у 1921 році як ферма власником-фермером Робертом Далем. Цей сімейний бізнес успадкований уже третім поколінням власників, яке ним успішно керує та постійно розширює напрямки діяльності бренду «Karls Erdbeer-Hof». Також ферма відкрита й для туристів. А нещодавно засновники продали першу свою франшизу в Китай, що свідчить про успішне керування бізнесом, який отримав міжнародний вектор розвитку. Лектори також розповіли, як в умовах карантину продовжує розвиватися компанія, зокрема маркетингова чистина максимально перейшла в режим онлайн. Відзначили також, що бізнес у Німеччині підтримується державою. А ще, кожен співробітник компанії має можливість навчатися, брати участь у різноманітних тренінгах, для нього можливий кар’єрний розвиток тощо.

Обговорили й умови рекрутингу студентів з України, пакет необхідних документів для поїздки на роботу, проходження співбесід, організацію робочого дня для найманих працівників, забезпечення умов контракту (стандартний: 60 днів), а також щодо функціонування кемпінгу, де проживають саме студенти.

Зареєструватися також можна на сторінці «Karls Jobs»: https://karls.jobs/apply

Інформація про фірму – за лінком:

Аліна Осаул подякувала від імені керівництва університету та всіх учасників зустрічі за корисну інформацію, що її надали представники компанії «Karls Erdbeer-Hof», із якою в ЗНУ вже кілька років діє договір про співробітництво.

Олена Хлистун