Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі математичного факультету проходять стажування в компанії «COMPUTOOLS»

Викладачі математичного факультету проходять стажування в компанії «COMPUTOOLS»

06.12.2021 14:02 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет співпраця з роботодавцями практика стажування

Викладачі математичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) з 29 листопада по 24 грудня проходять стажування на базі відомої запорізької ІТ-компанії ТОВ «КОМП’ЮТУЛС»

Більше про цю компанію можна дізнатися за лінком: https://computools.com Програма стажування передбачає ознайомлення з умовами виробництва та проходження виробничої практики студентами, вивчення освітніх технологій, що застосовуються на підприємстві для стажування здобувачів на посади програмістів.

У межах цього заходу 30 листопада відбулась робоча зустріч завідувача кафедри програмної інженерії Андрія Лісняка, в.о. завідувача кафедри комп’ютерних наук Сергія Чопорова, доцента кафедри програмної інженерії Олексія Кудіна та доцентки кафедри програмної інженерії Анастасії Кривохати з технічним директором (Chief Delivery Officer) Олегом Свєтом, більше інформації про якого можна знайти за лінком:

Також до зустрічі приєдналася керівниця рекрутингової служби (Head of Recruitment) Дар’я Савченко, дані за лінком:

Під час зустрічі обговорювались технології розробки, тестування та впровадження програмного забезпечення. Було порушено широке коло питань, як-от: огляд основних технологій backend та frontend-розробки. Упродовж розмови активно обговорювались специфіка використання різних систем управління базами даних, серверних систем від різних компаній, DevOps-технологій. Окрему увагу приділили питанню можливості впровадження в освітній процес майстер-класів та вебінарів із використання таких технологій від фахівців-практиків ТОВ «КОМП’ЮТУЛС».

У контексті обговорення технологій, що використовує компанія, відбулась дискусія щодо модифікації освітніх програм першого та другого освітніх рівнів зі спеціальностей інженерія програмного забезпечення, інформаційні системи та технології, комп’ютерні науки. У контексті обговорення освітньої програми "Комп'ютерні науки" для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня Олег Свєт наголосив на попиті на розробників із математичною підготовкою, що постійно зростає. Зокрема, він підкреслив важливість підготовки таких фахівців з огляду на зростання кількості задач у напрямах бізнес-аналітики та машинного навчання.

Голова рекрутингової служби Дар’я Савченко акцентувала увагу на питаннях можливого стажування студентів із подальшим працевлаштуванням, гнучким робочим графіком, що забезпечує можливість поєднання навчання з роботою на підприємстві. Окремо Дар’я звернула увагу на забезпечення студентів менторською підтримкою на час стажування для ефективного вивчення нових технологій розробки програмного забезпечення.

Наприкінці зустрічі викладачам організували екскурсію, під час якої можна було ознайомитись з робочим середовищем і структурою офісу. Представники сторін зустрічі підкреслили важливість такої форми взаємодії між науково-педагогічними працівниками та фахівцями-практиками для наближення теоретичного й практичного змісту навчальних дисциплін до викликів, що виникають у IT-бізнесі.