Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представникам ЗНУ нагадують про особливості заповнення й видачі електронних листків непрацездатності

07.12.2021 16:24 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Фонд соціального страхування листок непрацездатності відділ кадрів соціальний захист

Звертаємо увагу науково-педагогічних працівників і співробітників Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на актуальну інформацію щодо заповнення листка непрацездатності.

Під час оформлення листка непрацездатності необхідно знати:

1) Згідно з Порядком видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234, паспортна частина лікарняного листа (прізвище, ім’я, по батькові та вік непрацездатного) заповнюється на підставі даних, внесених сімейним лікарем при укладанні Декларації.

2) У разі  настання  тимчасової непрацездатності працівник повинен одразу повідомити керівника підрозділу та відділ кадрів телефоном.

3) Місце роботи визначається електронною системою автоматично.

4) У разі технічної помилки в електронному лікарняному листі або помилки при створенні медичного висновку (сплинув строк 7 календарних днів із моменту відкриття лікарняного) – до 01.02.2022 будуть надаватись паперові лікарняні листи. Довідку про те, що електронні лікарняні не оплачені, надає відділ бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності (228-76-02).

5) Оплата допомоги по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчання, декретній відпустці для догляду за дитиною до 3-х років.

6) У разі хвороби дитини, що настала в період перебування працівника в щорічній відпустці, лікарняний «для догляду» видається тільки з наступного дня після закінчення щорічної відпустки (п. 3.11 Інструкції № 455). У період щорічної відпустки лікарняний по догляду за дитиною не видається. Як наслідок, в цій ситуації щорічна відпустка не може бути ні перенесена, ні продовжена.

7) Якщо в період щорічної відпустки працівник захворів, відповідно до ч.2 ст.80 КЗпП та ч.2 ст.11 Закону України «Про відпустку» щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена, про що оформлюється відповідна заява.

8) У разі хвороби працівника, оформленого за зовнішнім сумісництвом, надається копія листка непрацездатності, завірена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи, та довідка про середню заробітну плату з основного місця роботи.

9) Оскільки в період відсторонення працівникові зарплату не нараховують, то й допомога з тимчасової непрацездатності та тимчасової непрацездатності з догляду за хворою дитиною за період усунення не надається (згідно листа Фонду соціального страхування України від 05.11.2021 р.).

10) Заявка до фонду соціального страхування на оплату листка непрацездатності здійснюється  на 7 календарний день після його закриття при наявності статусу «Готовий до сплати».

11) Оплата листка непрацездатності працівнику здійснюється після надходження коштів від Фонду соціального страхування.

Звертаємо особливу увагу всіх зацікавлених осіб, що правильність видачі електронного листа непрацездатності співробітник може самостійно перевірити в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду.