Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники Програми підвищення кваліфікації GIZ-ЗНУ зустрілися з представниками Міністерства соціальної політики України

Учасники Програми підвищення кваліфікації GIZ-ЗНУ зустрілися з представниками Міністерства соціальної політики України

Учасники Програми підвищення кваліфікації GIZ-ЗНУ зустрілися з представниками Міністерства соціальної політики України
13.12.2021 16:15 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління Німецьке товариством міжнародного співробітництва (GIZ) проєктна діяльність міжнародна діяльність підвищення кваліфікації соціальних працівників

На базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжується підвищення кваліфікації соціальних працівників з територіальних громад Запорізької області.

Програма «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах» реалізовується в рамках співпраці Запорізького національного університету з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Програми «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України».

У рамках першого тематичного модулю цієї Програми під керівництвом експерта – доцента кафедри соціальної філософії та управління Олени Маловічко «Нормативно-правові та соціально-економічні основи надання соціальних послуг в територіальній громаді» слухачі зустрілися з представниками Міністерства соціальної політики України та змогли поставити практичні питання щодо своєї роботи.

Серед представників Міністерства були: головна юристка ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України», завідувачка відділом організаційно-методичного забезпечення та координації впровадження проектів соціального напрямку Тетяна Соломаха, завідувачка відділом організаційно-методичного забезпечення та координації впровадження проектів соціального напрямку «Житлові субсидії», «ЄДАРП» Оксана Іванова та головна аналітик програм забезпечення ДП «ІОЦ Мінсоцполітики України» Олена Феофанова.

Основною темою, що обговорювалася, став Програмний комплекс «Соціальна громада»: його недоліки та переваги. Соціальні працівники мали змогу поставити питання і отримати розгорнуту і чітку відповідь. Слухачам надали більше інформації щодо комплексу «Соціальна громада», програм «Житлові субсидії» та «ЄДАРП», а також пояснили багато організаційних питань, які здебільшого стосувалися цифровізованості соціальної галузі.

Також програма буде встановлена в комп’ютерний клас Запорізького національного університету, студентам спеціальності «Соціальна робота» факультету соціології та управління надали доступ для ознайомлення з Програмою та застосування її в подальшій професійній діяльності.

Посилання на запис зустрічі можна знайти на youtube-каналі ЗНУ: https://www.youtube.com/watch?v=7UbNMpGJz5U

Нагадаємо, що підвищення кваліфікації соціальних працівників здійснюється в рамках співпраці Запорізького національного університету з німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Програми «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України».

Програма передбачає очно-дистанційне підвищення кваліфікації на безоплатній основі групи з 20 слухачів: фахівців та фахівчинь соціальної сфери: працівників/ниць територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), державних та недержавних соціальних служб, представників територіальних громад. Після завершення Програми слухачі отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка на 200 годин.

Термін проведення Програми: жовтень 2021 – травень 2022.

Змістовна частина програми включає в себе 5 тематичних модулів: проведення лекцій та виконання тестових завдань планується онлайн, без відриву від основного місця роботи; тренінгових занять (одна субота на місяць) – на базі Запорізького національного університету. Проїзд та харчування слухачів протягом офлайн-семінарів здійснюється за рахунок Програми.

Мета Програми: формування знань і компетенцій соціального працівника щодо надання соціальних послуг в територіальній громаді, а саме:

-        розуміння нормативно-правових та соціально-економічних основ надання соціальних послуг;

-        розвиток комунікативних навичок соціальних працівників;

-        організація групової роботи в громаді;

-        калькуляція та моніторинг якості надання соціальних послуг;

-        інституційні засади управління якістю соціальних послуг;

-        підготовка та захист проєкту вдосконалення надання соціальних послуг в територіальній громаді.

Менеджер проєкту – проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

Помічниця з організації дистанційного навчання та моніторингу освітнього процесу Проєкту – доцентка кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова.

Адміністративний помічник проєкту – керівник центру післядипломної освіти Сергій Ільїн.

 

 

 

Схожі новини