Здобувачі освіти факультету журналістики ЗНУ мають змогу проходити практику на базі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області

16.12.2021 16:12 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітня діяльність практика

На факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), окрім отримання здобувачів вищої освіти теоретичних знань, значну увагу приділяють їхній практичній підготовці. Задля цього відбувається налагодження тісної співпраці з органами державної влади, пресслужбами та іншими структурами Запорізької області. Багаторічна взаємодія з Головним управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Запорізькій області дозволяє відвідувати інформаційні заходи пресцентру, перебувати студентам на практиці в цій установі та отримувати досвід в організації інформаційного простору.

Черговою сходинкою в інформаційно-комунікаційних процесах стало залучення студентів ОПП «Інформаційно-комунікаційна справа» до участі в брифінгу, який організовано ГУ ДСНС України. Студент 4 курсу Данило Шульга, з метою набуття практичних навичок в організації та проведенні такого різновиду заходів, відвідав його 9 грудня 2021 року. Брифінг проведений на тему: «Запобігання пожежам у житловому секторі протягом осінньо-зимового опалювального періоду».

Під час заходу продемонстрували аналіз статистики пожеж в осінньо-зимовий опалювальний період, основні причини їхнього виникнення та правила щодо запобігання таких надзвичайних ситуацій. Це дало йому змогу побачити, як треба опрацьовувати аналітичні й статистичні дані та презентувати їх аудиторії.

Також присутні ознайомилися з превентивними заходами, які проводять фахівці ДСНС для запобігання виникненню пожеж та про випадки травмування громадян у побуті в осінньо-зимовий період.

Використання мультимедійних технологій під час інформаційного заходу спостерігались при демонстрації відеоматеріалів, які застерігають громадян про основні небезпеки під час опалювального сезону та як запобігти отруєнню чадним газом.

Також фахівці ДСНС повідомили, що в поточному році, незважаючи на зменшення кількості пожеж, кількість травмованих та загиблих осіб значно збільшилась. Основною причиною загибелі людей вважається необережне поводження з вогнем, неналежна експлуатація електро- та теплообладнання.

Отримано знання про специфіку подання порівняльної статистики. Зокрема, про пожежі осінньо-зимового періоду за останні три роки та надання висновку: внаслідок порушення правил пожежної безпеки при використанні електрообладнання зростає кількість травмованих осіб, більшість загиблих – пенсіонери та особи без певного роду занять, а місцями концентрації пожеж залишається приватний сектор як в середині, так і за територією міст.

Завершальний складник брифінгу присвятили перспективам проведення превентивних заходів щодо запобігання травмування громадян у цей період, адже в переддень зимових свят варто бути вдвічі обережним та піклуватися про безпеку під час опалення свого житла.

Участь у таких заходах дозволяє отримати практичний досвід при здобутті освіти в закладі вищої освіти та налагодити тісну співпрацю з державними установами.

Данило Шульга,

студент 4 курсу факультету журналістики