Новини пресслужби ЗНУ / Новини / За час засідання Науково-методичної ради затвердили нові освітньо-професійні програми та обговорили поточні важливі питання

16.12.2021 16:13 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University науково-методична рада освітній процес ЄВІ ЄФВВ

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Науково-методичної ради університету. У ньому взяли участь керівники НМР вишу, представники НМР факультетів, гаранти освітньо-професійних програм, а також – представники навчального, навчально-методичного та інших відділів. Традиційно роботу заходу координували проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко.

Серед головних питань цього разу обговорювали рекомендовані на затвердження ОПП для здобувачів вищої освіти набору 2022 року, присвоєння професійної кваліфікації за освітніми програмами бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти, заходи з підготовки здобувачів вищої освіти до ЄФВВ, ЄВІ при вступі до магістратури, а також інші важливі питання.

Про ці та інші моменти доповіли: доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Михайло Єльников (гарант освітньо-професійної програми «Міжнародні відносини» бакалаврського рівня вищої освіти), доцентка кафедри української мови Світлана Сабліна (ОПП «Прикладна лінгвістика» бакалаврського рівня), доцент кафедри слов’янської філології Іван Мацегора (ОПП «Слов’янський переклад та міжкультурні комунікації (польська, російська, українська)» бакалаврського рівня), доцент кафедри кримінального права та правосуддя Михайло Ларкін (ОПП «Правоохоронна діяльність» бакалаврського рівня), завідувачка кафедри дизайну Ганна Чемерис (ОПП «Графічний дизайн» магістерського рівня), професор кафедри політології Євген Цокур (ОПП «Партійно-управлінська діяльність та виборчі технології» магістерського рівня), завідувач кафедри комп’ютерних наук Сергій Чопоров (ОПП «Інформаційні системи та технології» магістерського рівня) та завідувачка кафедри української мови Наталія Горбач (ОПП «Українська мова та література» зі змінами бакалаврського рівня). Людмила Нестеренко та фахівці її відділу за результатами доповідей також представили й обговорили готовність ОПП до затвердження, надали рекомендації щодо їхнього вдосконалення та коригування компонентів згідно з стандартами та вимогами.

Про напрями інтенсифікації процесу іншомовної підготовки студентів непрофільних спеціальностей з урахуванням вимог ЄВІ на засіданні доповіли завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко, завідувачка кафедри ділової комунікації Яна Дибчинська та директорка центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова. Щодо цього питання Олександр Гура нагадав членам факультетських НМР, що від кожного факультету мають надійти пропозиції стосовно покращення мовної підготовки з іноземної мови, які врахують під час підготовки випускників бакалаврату до вступу до магістратури.

Про рекомендацію до затвердження переліку вибіркових дисциплін доповіла присутнім завідувачка навчальної лабораторії інформаційного забезпечення освітнього процесу Наталія Кириченко. Вона представила готові для затвердження переліки дисциплін для бакалаврів, магістрів ЗНУ. Про підготовку здобувачів вищої освіти до складання ЄФВВ при вступі до магістратури також доповіли завідувачка кафедри історії і теорії держави та права Лариса Удовика, заступниця декана з навчальної роботи економічного факультету Віта Лось, голова НМР факультету менеджменту Ольга Юдіна, голова НМР факультету журналістики Наталія Романюк, голова НМР факультету соціальної педагогіки та психології Ірина Козич, доцент кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Олександр Шапуров та інші представники кафедр. Свою доповідь на засідання НМР також представила начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. У ній йшлося про організацію освітнього процесу на підготовчих курсах Запорізького національного університету. Питання про присвоєння професійної кваліфікації за освітніми програмами бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти та відповідні зміни в законодавстві висвітлила керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко.

Окрім іншого, на засіданні також йшлося про результати підвищення кваліфікації, отримані в системі неформальної/інформальної освіти, рекомендації до друку навчально-методичної літератури тощо.

__dopov__d______fvv___storichnij_f-t.doc

__dopov__d_____fvv___nzhenernij_navch_-nauk____nstitut.doc

__dopov__d_____fvv__fsu.doc

__dopov__d_____fvv_f-t_menedzhmentu.doc