Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ зацікавили учнів Козацького ліцею здобуттям вищої освіти в університеті

17.12.2021 13:11 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

На початку тижня начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів та професорка кафедри української літератури філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Валентина Кравченко завітали на зустріч з учнями 10-11 класів Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей"» Запорізької обласної ради на запрошення заступниці директорки з методичної роботи Лариси Дмитрів.

Галина Микитів розповіла про Запорізький національний університет, який на сьогодні є найрейтинговішим закладом вищої освіти в південно-східному регіоні України; почесні звання, присвоєні університету, – лідер національної освіти України, лідер вищої освіти України, лідер наукової та науково-технічної діяльності; розгалужену інфраструктуру – 12 факультетів, інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. М. Потебні, 4 коледжі; багатоступеневу  систему освіти, за якою навчаються більше 16 тисяч студентів; потужну матеріально-технічну базу університету, зокрема 11 навчально-лабораторних корпусів, спортивний комплекс, мультимедійні аудиторії, Школу Конфуція, спортивно-оздоровчий комплекс «Студентська Січ» та біостанцію-профілакторій ЗНУ на о. Хортиці, 2 бази відпочинку на березі Азовського моря та 5 гуртожитків.

Галина Володимирівна також звернула увагу випускників ліцею на майже 100 освітніх програм бакалаврського рівня здобуття освіти, практичну підготовку, академічну мобільність студентів, курси з вивчення іноземних мов, можливості підготовки до ЗНО на курсах, профорієнтаційні заходи, окреслила особливості вступу до Запорізького національного університету й інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні у 2022 році. Особливу увагу звернула на підготовку за спеціальністю «Середня освіта», творчі конкурси, особливості вступу пільгових категорій тощо. Також запросила вступати на факультет журналістики, зокрема освітню програму «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання», де можна здобути сучасну освіту й оволодіти практичними навичками, затребуваними на ринку праці.

Вона відповіла на питання випускників ліцею, зокрема щодо військової кафедри, розміру стипендії, сприяння у працевлаштуванні, виховних заходів, спортивних секцій тощо; роздала випускникам рекламні буклети університету; запросила приєднатися до сторінок університету, факультетів/ІННІ та відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування в соціальних мережах, щоб оперативно отримувати інформацію щодо вступу-2022. Побажала під час вступної кампанії зробити вибір на користь Запорізького національного університету.

Доцент Валентина Кравченко наголосила, що дуже приємно й почесно бути гостями Запорізької школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей», у якому працюють три випускниці філологічного факультету ЗНУ, вчителі української мови і літератури – Наталя Петрівна Клас, Тетяна Володимирівна Кондратенко, Лариса Миколаївна Дмитрів, яка є й заступницею директора з методичної роботи. Валентина Кравченко розповіла про досягнення найстарішого факультету – філологічного – в університеті, про викладачів і його випускників, яких знає вся Україна – М. Бернштейн, О. Барабоха, В. Чабаненко, Г. Лютий, П. Ребро, М. Брацило, П. Вольвач... Вона зазначила, що здобувачі освіти навчаються за кількома освітніми програмами, пояснила, що, починаючи з 2 курсу, студенти самостійно мають право обирати до 25% дисциплін і, паралельно з основним дипломом (вчитель української мови і літератури), отримують другий диплом – вчителя інформатики, іноземної мови, історії. Також студенти опановують польську мову, мають доступ до різноманітних електронних ресурсів університету, можуть працювати за індивідуальними графіками навчання, одночасно працюючи в школі, займатись науковою роботою.

Валентина Олександрівна також запросила педагогічних працівників ліцею здобути освітній ступінь магістра в Запорізькому національному університеті.

Представники ЗНУ подякували директорці Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей"» Оксані Губіній та заступниці директорки з методичної роботи Ларисі Дмитрів за організацію зустрічі та екскурсію територією, музеєм і бібліотекою ліцею та висловили надію на плідну співпрацю.

Відділ доуніверситетської підготовки,

профорієнтації та працевлаштування