Новини пресслужби ЗНУ / Новини / 2021 року бібліотечний фонд університету збагатився новими виданнями для здобувачів освіти та викладачів

17.12.2021 13:30 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека матеріально-технічне забепзечення поповнення книжкового фонду

Студенти й аспіранти, науково-педагогічні працівники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) користуються бібліотечним зібранням, яке у 2021 році досягло 1 млн 283 тисяч примірників друкованих та електронних видань. Частка друкованих книжкових та періодичних видань склала на кінець року 1 млн 86 тисяч примірників.

2021 рік був знаменний значними подіями для оновлення книжкового фонду.

До кола літератури з підготовки фахівців за освітніми програмами ЗНУ ввійшли навчальні видання, надруковані провідними видавництвами України у 2020-2021 рр.: «Історія України (1914-1945)», «Екологічна безпека», «Будівлі, споруди та обладнання туристських комплексів «, «Етнополітологія: історія та теорія», «Ділове адміністрування: менеджмент організацій та управління змінами», «Енергозбереження», «Основи графічного дизайну», «Конфліктологія: загальна та юридична», «Математична логіка та теорія алгоритмів», «Археологія», «Адміністративний процес України: теорія, практика», «Давня українська література: Середньовіччя X-XV століття», «Основи дизайну архітектурного середовища», «Європейське бізнес-середовище», «Економічна безпека підприємства», «Людський потенціал підприємницької діяльності» та багато інших.

Для вивчення студентами сучасної української мови придбано два навчальних посібника, що вийшли 2020 року у видавництві «Алерта»: «Український правопис: нова редакція», підготовлений колективом авторів за редакцією Світлани Шевчук, та «Ділова українська мова. За новим українським правописом», автор Руслан Кацавець.

Для підготовки здобувачів вищої освіти за освітньою програмою Початкова школа в межах впровадження Нової української школи у 2021 році надійшло 19 назв навчально-методичних посібників у кількості 344 прим. за кошти МОН України.

Подією року стало отримання бібліотекою повного нецензурованого академічного зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, виданого з нагоди Її 150-річного ювілею (Луцьк, 2021).

До фонду юридичної літератури ввійшли унікальні за змістом та поліграфічним виконанням видання «Українська державність: історико-правничі нариси» (Київ, 2021), «Адміністративно-правова наука та освіта у персоналіях: довідник» (Запоріжжя, 2020), «Велика українська юридична енциклопедія. Т. 5: Адміністративне право» (Харків, 2020) та інші.

Значне поповнення отримала наукова складова бібліотечного фонду: монографії, наукові збірники, наукові фахові видання 2021 року випуску, а також 2 385 авторефератів дисертацій, що захищені в спеціалізованих вчених радах університетів та наукових установ Україні у 2021 році.

Подальший розвиток отримала й колекція праць науково-педагогічних працівників ЗНУ – це 398 примірників нових монографій, підручників, навчально-методичних видань, матеріалів конференцій, наукових фахових видань, що вийшли в редакційно-видавничому відділі ЗНУ, а також передані особисто викладачами-авторами до фонду наукової бібліотеки.

Фонд краєзнавчої літератури збагатився виданим до 30-річчя Незалежності України альманахом творів письменників Запорізького краю «Україно моя, твоя доля стає і моєю..» (Запоріжжя, 2021) і збірками прозових, драматичних, поетичних творів запорізьких авторів.

До колекції видань літописів ввійшли два видання Інституту історії України НАН України «Самійло Величко. Літопис» (Київ, 2020), «Галицько-Волинський літопис: текстологія» (Київ, 2020).

За освітньо-патріотичним проєктом «Боротьба за свідомість» від Національного музею Голодомору-геноциду наукова бібліотека ЗНУ отримала 48 сучасних наукових і науково-популярних книг з історії України ХХ-ХХІ століть.

За кошти міжнародного проєкту «Політика пам’яті: європейський досвід примирення для України» («Erasmus+» напряму Jean Monnet), що реалізується в ЗНУ, організаторами проєкту придбано та передано науковій бібліотеці ЗНУ книги академіка Миколи Жулинського «Моя Друга світова: роман-хроніка в голосах» (Київ, 2020) та «Акордеон: майже роман» (Львів, 2020).

Шанувальників сучасної української художньої літератури чекають нові твори володарів численних престижних літературних премій, найвищих відзнак конкурсів Андрія Кокотюхи, Світлани Талан, Олеся Барлиги, Юлії Ілюха, Сергія Дзюби й Артемія Кірсанова.

У 2021 році в рамках книгообміну 33 заклади вищої освіти України надіслали до ЗНУ 323 примірника наукової, навчальної літератури та наукових фахових періодичних видань, серед яких видання КНУ імені Т.Г. Шевченка, ЛНУ ім. І. Франка, ОНУ ім. І.І. Мечникова, Національного університету «Львівська Політехніка», Київського національного університету будівництва і архітектури, Ужгородського національного університету та інш.

Університетська спільнота висловлює щиру подяку всім, хто надіслав та особисто передав у 2021 році твори друку, а це 1 842 примірника.

Колектив наукової бібліотеки нагадує, що інформацію про всі видання надає електронний каталог в режимі online на сайті: http://library.znu.edu.ua/ та мобільний додаток LibClient Android. Замовлення видань здійснюється також і в дистанційному режимі за номером читацького (студентського) квитка.

Інформацію про всі нові надходження щомісяця можна отримати в режимі online: link Нові надходження у стрічці меню сайту, а також переглянувши віртуальні виставки Подаровані книги та Нові надходження. Окремі видання презентуються на сторінці Facebook:

Наукова бібліотека