Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні абітурієнти завітали на День відкритих дверей філологічного факультету в режимі онлайн

Майбутні абітурієнти завітали на День відкритих дверей філологічного факультету в режимі онлайн

Майбутні абітурієнти завітали на День відкритих дверей філологічного факультету в режимі онлайн
21.12.2021 11:30 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет День відкритих дверей профорієнтаційна діяльність відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування

На філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся важливий профорієнтаційний захід для майбутніх вступників, їхніх батьків та всіх охочих здобути вищу філологічну освіту – День відкритих дверей. Навіть карантинні обмеження «червоної зони» не завадили провести фахові консультації в онлайн-форматі із використанням сервісу для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку Zoom.

Інтерактивна вправа «Знайомство» об’єднала всіх учасників: школярі знайомились, публікуючи інформацію про себе на онлайн-дошці Padlet. Розпочалась зустріч вітальним словом в. о. декана філологічного факультету Ірини Бондаренко, яка розповіла майбутнім вступникам та їхнім батькам про особливості та переваги навчання на філологічному факультеті, матеріально-технічну базу університету, зокрема й філологічного факультету, можливості для саморозвитку й вдосконалення здібностей студентів, працевлаштування та подальшекар’єрне зростання. Із зацікавленням майбутні вступники слухали інформацію про особливості освітніх програм філологічного факультету та практичну підготовку студентів; про традиції та новації, можливості студентів вивчати поглиблено іноземні мови та брати участь у закордонних практиках у Болгарії та Польщі.

Ірина Бондаренко, в. о. декана філологічного факультету,  відзначила переваги навчання на факультеті: висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, які мають значний досвід підготовки сучасних фахівців – майбутніх учителів, філологів, перекладачів; використання у процесі навчання як традиційних, так й інноваційних методів та технологій навчання; участь викладачів та студентів у різноманітних конкурсах та міжнародних проєктах; сучасна матеріально-технічна база; затребуваність випускників факультету на теренах України та за кордоном у різних галузях.  Наприкінці виступу Ірина Станіславівна порекомендувала старшокласникам свідомо обирати своє майбутнє та запросила вступати на філологічний факультет Запорізького Найкращого Університету.

Завідувачки кафедр та гарантки освітніх програм – Наталія Горбач, Раїса Христіанінова, Ірина Павленко – презентували особливості навчання за освітніми програмами факультету. Цього року на філологічному факультеті стартує перший набір вступників за освітньою програмою «Прикладна лінгвістика», особливості якої презентувала Світлана Сабліна. Детальну інформацію про всі освітні програми (спеціальності) факультету можна переглянути на сайті за покликаннями:

https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/philology/1628

https://www.znu.edu.ua/ukr/pk/4362/bakalavr

Анна Пешнограєва, голова студентської ради філологічного факультету, розповіла майбутнім студентам про захоплююче та насичене подіями студентське життя: різноманітні наукові, спортивні та культурно-масові заходи, активну громадську й волонтерську діяльність, виробничі практики в Польщі та Болгарії, можливості навчатись та проходити стажування в закордонних вишах, зустрічі з видатними особистостями, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету у межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника», зокрема Олександра Авраменка, Наталі Рудніцької, Олександра Жука, Наталі Кідалової, Лесі Сич, Наталі Немировської та багатьох інших.

А продовжилась зустріч не менш важливою та актуальною для майбутніх вступників інформацією від доцентки кафедри української літератури Ірини Бакаленко про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії у 2022 році. Школярі одразу включились у спілкування, визначивши власні асоціації «Що для вступників є ЗНО?». Йшлося про особливості зовнішнього незалежного оцінювання та вступнї кампанії у 2022 році: терміни проведення ЗНО та вступної кампанії; предмети ЗНО, необхідні для вступу на освітні програми філологічного факультету (українська мова та література, іноземна мова, історія України та інші предмети, що можуть бути обрані вступниками як альтернативні); характеристика сертифікаційних робіт із предметів тестування (особливості тестових завдань, типові помилки та форми підготовки до написання тестів); розрахунок конкурсного балу вступника; пріоритетність заяв вступника при поданні документів при вступі; пробне тестування; лайфхаки та стратегії ефективної підготовки до ЗНО та вступної кампанії.

Результати перевірки власного висловлення сертифікаційної роботи з української мови та літератури 2021 року «Як стереотипи впливають на життя людей» підтвердили, що майже 20% випускників не розуміють, що таке стереотипи, а тому й не змогли навести приклади з власного життя та художньої літератури. Тому майстерка викладачів філологічного факультету містила нестандартні завдання «Упізнай літературного героя за віршованою характеристикою», «Визнач художній твір у зашифрованих емоджі», «Послухай пісню – визнач вид односкладного речення», що дозволили зруйнувати сталі стереотипи про українську мову та літературу та переконали учасників заходу, що вивчати українську мову та література й готуватись до зовнішнього незалежного оцінювання можна легко, цікаво та з задоволенням. «Родзинкою» зустрічі стало онлайн-звернення відомого всім випускника філологічного факультету Запорізького державного університету (ЗНУ) Олександра Авраменка, автора шкільних підручників та посібників з української мови та літератури, автора аудіодиктантів і радіопередачі «Загадки мови», ведучого експрес-уроків з української мови на каналі «1+1», доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувача кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею НТУУ «КПІ». У відеозверненні Олександр Авраменко згадав «фантастичних викладачів із вогником, які передали свій вогник і йому», порадив «сміливо шукати своє місце під сонцем», навів переконливі аргументи успішної самореалізації філолога і запросив усіх, «хто відчуває потяг до філології вступати до рідного філологічного факультету». Із відеозверненням можна ознайомитися за лінком: https://cutt.ly/vmGYIFx

Наприкінці заходу всі учасники об’єднались, виконавши інтерактивну вправу «Подаруй емоцію другу»: на онлайн-дошці «прикрасили» новорічну ялинку своїми неймовірними передноворічними емоціями.

Своїми враженнями поділились учасники Дня відкритих дверей.

Анастасія Овчарук, учениця КЗ «Тополинська ЗОШ» (Василівський район, Запорізька область) зазначила: «Мені сподобався відвіданий захід на філологічному факультеті. Викладачі чітко, ясно та доступно розповіли про спеціальності, які можна обрати, повідомили про особливості навчання та ким можна працювати після закінчення університету. А ще, вразили цікаві завдання з української мови та літератури, які переконали мене, що готуватись до зовнішнього незалежного оцінювання з мови та літератури можна легко та з задоволенням».

Левченко Анна, учениця Хортицького академічного ліцею відзначила: «Багато корисної інформації отримала від викладачів про ЗНО та вступну кампанію. Дуже вчасна інформація, що розширила мій кругозір про філологічний факультет та можливості працевлаштування. Добре, що попереду ще є час підготуватися до вступу та набрати достойні бали на ЗНО».

Кисельова Марина, учениця Хортицького академічного ліцею підкреслила: «Не думала, що можна поєднати українську мову та програмування в одне ціле. Дуже приваблює спеціальність «Прикладна лінгвістика». Це дійсно те, що вимагає сучасний світ. До того ж, ще й англійську мову продовжуватиму вивчати. Класна спеціальність, буду моніторити, які предмети потрібні для вступу, щоб на ЗНО набрати більше балів».

 Анросович Крістіна, учениця Запорізького ліцею № 23 поділилася своїми враженнями: «Мені сподобався проведений захід. Було цікаво та весело. Зацікавила інформація про філологічний факультет, як навчаються студенти та що чекає їх після закінчення факультету. Нам розповіли про ЗНО, підготовку до нього, необхідні бали для вступу та як отримати додаткові бали. В ігровому форматі ми вирішували завдання з української мови та літератури. Я дізналася, що Авраменко Олександр Миколайович – український учитель, радіоведучий, літературознавець, виявляється, ще й бізнесмен – навчався на філологічному факультеті ЗНУ. Щиро дякуємо організаторам цієї зустрічі і сподіваємося, що зустрінемося в стінах ЗНУ».

Юлія Корнієць, учителька української мови та літератури Хортицького академічного ліцею зазначила: «Наші учні з цікавістю слухали та запам'ятовували корисну та важливу для них сьогодні інформацію про ЗНО та вступну кампанію. Переконана, що така зустріч та надані практичні поради дозволять нашим випускникам успішно підготуватись до складання державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання».

Яскрава презентація, інтерактивні завдання, розповідь про факультетські заходи викликали інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу. На всі свої питання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів, учасники заходу отримали змістовні відповіді. Представники філологічного факультету звертаються до абітурієнтів із такими словами: «Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ! Здійснюй свої мрії РАЗОМ з нами! Будь з нами на одній “філологічній хвилі”»!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/znu_official/

 

 

 

Схожі новини