Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики підбили підсумки інформаційної кампанії Марафону написання листів-2021 із залученням студентів і школярів

На факультеті журналістики підбили підсумки інформаційної кампанії Марафону написання листів-2021 із залученням студентів і школярів

На факультеті журналістики підбили підсумки інформаційної кампанії Марафону написання листів-2021 із залученням студентів і школярів
28.12.2021 13:26 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики соціальна акція інформаційна кампанія Марафону написання листів-2021

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже всьоме долучається до глобальної правозахисної акції, яка проходить одночасно в більш ніж 200 країнах світу, щорічного заходу Amnesty International Ukraine, приуроченого до Дня захисту прав людини (10 грудня) – Марафону написання листів-2021, у рамках якого всі охочі можуть виступити на захист прав людей із різних країн, підписуючи петиції до урядів, а також надсилаючи листи солідарності героями та героїням кампанії.

Минулі роки засвідчили результативність такої ініціативи, адже наші учасники отримали підтвердження того, що кожен їхній голос має силу – звіти Amnesty International Ukraine приносили звістки в різні роки про звільнення українця-політв’язня Г. Афанасьєва, студентки-активістки Піо Піо Аунь із М’янми, гарантію уряду Киргизстану особам з інвалідністю доступу до процесів прийняття всіх рішень та ін. Наприклад, у 2019 році, у так званий «докарантинний період» за допомогою Департаменту освіти та науки Запорізької міської ради нам вдалося об’єднати зусилля 150 школярів міста, студентства та зібрати рекордні цифри: 719 підписів та 84 листи. Рік 2020 ми також не оминули, незважаючи на карантин, і провели захід дистанційно, підписавши онлайн-петиції. Цього року акція також припала на період перебування міста в «червоній зоні», тож у рамках дисципліни «Медіакультура», реалізовуючи формат неформальної освіти, студентство трьох ОП «Журналістика», «Реклама та зв’язки із громадськістю», «Редакторсько-видавнича діяльність та медіамоделювання» прослухали просвітницьку лекцію щодо комунікаційних засобів просування теми адвокації прав людини Amnesty International, підписали онлайн-петиції, відвідали онлайн Музей справедливості.

Проте фінал акції дав нам можливість спробувати акумулювати зусилля і в офлайні, тому до ІІІ курсу «рекламістів», «журналістів» та «видавців» факультету швидко приєдналися представники ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» та небайдужі школярі ЗЗСО № 32 (директорка Остах Світлана Іванівна). Мобільності учнів, їх активності у заході «Голос має силу рятувати!» сприяв Данило Хілько, який опікується медіапідготовкою учнів. Особливо приємно, що Данило Хілько – студент ОП «Реклама та зв’язки із громадськістю», тож ми мали змогу також презентувати учням можливості освітніх програм у реалізації комунікації громадських ініціатив. Поєднання онлайн-лекторію та офлайн-підписання петицій та написання листів дало змогу дотриматися всіх вимог карантинних заходів.

Таким чином спільними зусиллями ми зібрали офлайн 244 підписи та 50 листів (разом 294 позиції):

ГЕРОЇ ТА ГЕРОЇНІ МАРАФОНУ НАПИСАННЯ ЛИСТІВ-2021:

Мікіта Залатаров: 5 років у білоруській колонії присудили підлітку, який чекав на друга;

Дженна Джехад: 15-річна палестинка потерпає від репресій Ізраїлю;

Владислав Єсипенко: за роботу в Криму журналісту загрожує 18 років в’язниці;

Рунг Панусая: їй загрожує довічне ув'язнення за мирні протести в Таїланді;

«СФЕРА»: ЛГБТІ-організація зазнала десятки нападів, а винних досі не знайшли;

Цзань Цзан: чотири роки в’язниці за правду про спалах COVID-19 в Ухані.

У цьому році ми також беремо участь у Всеукраїнському змаганні для шкіл і вишів у рамках Марафону написання листів-2021, що має на меті заохотити, мотивувати молодь до активізму, до правозахисних ініціатив.

Проте головним мотивом є співпричетність до глобальної інформаційної кампанії, до глобального руху захисту прав людини.

Як завжди, вражає щирість та небайдужість листів (англомовних, українськомовних) школярів та студентів: «Ви довели, що журналістика існує, що Слова бояться, що навіть перспектива поширення Правди про реальний стан речей стане важелем знищення імперської навали в Криму» (Володимиру Єсипенку); «Микито, хоч я тебе не знаю, але я вірю, що ти справді дуже сильна людина. Ми робимо усе можливе, аби допомогти тобі! Не вішай носа! Разом ми сила!» (Мікіті Залатарову) та багато інших.

Сьомий рік участі в Марафоні написання листів переконав нас, що кожен лист, кожен підпис формують загальну суму зібраних позицій Amnesty International Ukraine, впливають на реальний результат, зрушують справу «з мертвої точки»! Недарма День волонтера поряд із Днем захисту прав людини, адже кожен студент, кожен школяр, які долучилися до правозахисної кампанії, можуть справедливо відзначати ці дати як співпричетні!

А наші листи та петиції тим часом полетіли до Києва…

 

Вікторія Ковпак,

регіональна координаторка,

кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини