Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Старшокласників Біленьківської громади запросили вступати до філологічного факультету

Старшокласників Біленьківської громади запросили вступати до філологічного факультету

Старшокласників Біленьківської громади запросили вступати до філологічного факультету
19.01.2022 10:48 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

У рамках профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення Оксани Паршиної, начальниці відділу освіти Біленьківської сільської ради (Запорізький район, Біленьківська об’єднана територіальна громада), та Ольги Бронзюк, головної фахівчині відділу освіти, доцентка кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ірина Бакаленко завітала в Біленьківську громаду. Зустріч зі здобувачами освіти громади відбулась у змішаному форматі: до учнів Біленьківської школи в онлайн-режимі приєднались школярі з Мар’ївського та Лисогірського навчально-виховних комплексів.

Визначення настрою аудиторії, створення онлайн-«хмарок» із власних асоціацій «Що для школярів є ЗНО» та відповідей на актуальні питання: «Яку спеціальність та заклад вищої освіти для її здобуття учні хочуть обрати?» та ще й з використанням гаджетів мотивувало старшокласників до активного спілкування.
Ірина Бакаленко акцентувала увагу старшокласників на важливості користуватися перевіреною та достовірною інформацією про особливості державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії 2022 року, що оприлюднюється на офіційних сайтах Українського центру оцінювання якості освіти, Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти та сайті Запорізького національного університету. Розповіла старшокласникам про особливості проведення цьогорічної державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання та вступу до закладів вищої освіти, дала чимало порад успішної підготовки та позитивного емоційного налаштування до важливих випробувань.
Терміни та особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році; особливості визначення «порогового» балу; новації у характеристиці сертифікаційних робіт з предметів тестування; предмети ЗНО, необхідні для державної підсумкової атестації (чотири предмети) та вступу до закладів вищої освіти (мінімум три предмети); розрахунок конкурсного балу вступника, зокрема регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти; п’ять заяв на бюджетну форму навчання та обмеження кількості заяв на контрактну форму навчання в межах 20 заяв; пріоритетність заяв при вступі, творчі конкурси, освітні програми Запорізького національного університету, зокрема філологічного факультету – у невимушеній, дружній атмосфері розглянули цілий перелік питань, що цікавили школярів.
Особлива увага була приділена питанням підготовки до написання тестів з української мови й української мови та літератури (час написання сертифікаційної роботи, особливості тестових завдань та критерії їх оцінювання, типові помилки та форми підготовки до написання тестів та власного висловлення), адже саме ці тести є важливими при вступі на будь-яку освітню програму та у будь-який заклад вищої освіти.
Важливою складовою підготовки школярів до ЗНО є участь у пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, більше матеріалів про яке можна дізнатися на сторінці: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php, та пробних тренінгах від Запорізького національного університету, більше інформації про які – за лінком: https://www.znu.edu.ua/, на які запросили здобувачів освіти.
Не менш цікавою та захопливою була й презентація освітніх програм філологічного факультету: «середня освіта (українська мова і література)»; «українська мова та література»; «російська мова і зарубіжна література. Друга мова»; «слов’янський переклад (польський)» і нової ОП – «прикладна лінгвістика».
Ірина Бакаленко розповіла про особливості та переваги навчання на факультеті, практичну підготовку студентів та перспективи працевлаштування, різноманітні наукові, спортивні та культурно-масові заходи, активну громадську й волонтерську діяльність викладачів та студентів, практики студентів у Польщі, можливості навчатись та проходити стажування у закордонних вишах, зустрічі з видатними особистостями, майстер-класи досвідчених учителів-словесників та випускників університету в межах «Школи професійної майстерності майбутнього вчителя-словесника». А використання у процесі зустрічі QR-кодів підвищили зацікавленість майбутніх студентів в отриманні інформації про цікаве та насичене подіями студентське життя та переконали у перспективах самореалізації студентів-філологів.
Родзинкою зустрічі зі старшокласниками стало «звернення» до школярів Олександра Авраменка – випускника філологічного факультету Запорізького державного університету (тепер – ЗНУ), автора шкільних підручників з української мови та літератури й посібників з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, аудіодиктантів та радіопередачі «Загадки мови», ведучого експрес-уроків з української мови на каналі «1+1».
Закінчилася зустріч цікавою інтерактивною грою – квестом «Магічний Кобзар». Зареєструвавшись на платформі «ILearn» за лінком https://ilearn.org.ua/, старшокласники відправились у мандрівку віртуальним світом гри за допомогою інтерактивної книги «Магічний Кобзар», щоб «віднайти джерело національної свідомості та допомогти вціліти державі української літератури». «Острів пам’яті», «острів духу», «острів рішучості», різноманітні випробування у форматі завдань та загадок (визначити код для відкриття книги; із певних слів скласти речення та ввести їх в онлайн-частину; поєднати закохані пари; визначити послідовність подій у художньому творі; зіставити справжнє прізвище письменника та його псевдонім тощо), можливість «спілкування» з літературними героями творів Тараса Шевченка, Лесі Українки та Івана Франка – все це очікувало гравців на «архіпелазі української літератури». А допомагали учням вирішувати завдання літературні герої – Еней, Мавка та Максим Беркут, а також їхні автори – видатні українські письменники: «блогер» Тарас Шевченко, «тревел-блогерка» Леся Українка та «журналіст» Іван Франко, які звичайною «некнижною» мовою розповіли учасникам гри про власне життя та творчість.
Старшокласники переконались, шо вивчення української літератури може бути цікавим та різноманітним за формами, а підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання – захопливою грою, що дасть можливість отримувати не тільки знання по-новому, але в подальшому – й високі результати у навчанні.
Майбутні абітурієнти отримали відповіді на всі актуальні для них питання, «розвінчали» стереотипи та міфи про зовнішнє незалежне оцінювання та вступну кампанію, познайомились з інтерактивною книгою «Магічний Кобзар», спробували сили у підготовці до ЗНО в ігровій формі, отримали «настанови» від Олександра Авраменка.
Оксана Паршина, начальниця відділу освіти Біленьківської сільської ради, зазначила: «Надана на зустрічі інформація, яскрава презентація неймовірна гра-квест “Магічний Кобзар” були актуальними та корисними для цьогорічних випускників шкіл, а поради щодо підготовки до державної підсумкової атестації у форматі зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії допоможуть школярам отримати “високі” бали ЗНО та почуватись впевненими у своїх силах».
Під час зустрічі Ірина Бакаленко виконала почесну місію: за результатами активної участі освітян Біленьківської громади в практико-орієнтованих семінарах «Школи філологічних наук» вручила сертифікати про підвищення кваліфікації. А також подякувала начальниці відділу освіти Оксані Паршиній і головній фахівчині відділу освіти Ользі Бронзюк за організовану зустріч зі старшокласниками, за сприяння й підтримку діяльності Асоціації роботодавців філологічного факультету, а освітянам громади – за активну участь у «Школі філологічних наук» та якісну й професійну підготовку школярів, серед яких є й студенти Запорізького національного університету.
Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.654412142666794

Філологічний факультет


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини