Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму готують сучасних висококваліфікованих фахівців

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму готують сучасних висококваліфікованих фахівців

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму готують сучасних висококваліфікованих фахівців
20.01.2022 10:24 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму відділ аспірантури та докторантури наукова діяльність захист дисертаційної роботи

Підготовка сучасних висококваліфікованих кадрів, розвиток наукового потенціалу вишу – серед пріоритетів Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Один зі шляхів успішної реалізації цього завдання – забезпечення якісних і сучасних умов навчання в аспірантурі й докторантурі ЗНО. Із цим твердженням цілком погоджуються й випускники аспірантури ЗНУ. Зокрема, ось як згадує роки навчання в ній Артур Воронцов (спеціальність «Фізична культура і спорт», науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Анатолій Конох):

- Я навчався в аспірантурі ЗНУ з 2017 по 2021 роки за новою програмою підготовки докторів філософії. Тема моєї дисертації «Удосконалення фізичної та техніко-тактичної підготовленості дівчат 14-15 років, які займаються боксом на етапі попередньої базової підготовки». Я досліджував засоби підвищення техніко-тактичної підготовки в боксі взагалі, методи вдосконалення фізичної підготовки, педагогічні прийоми при удосконаленні фізичної та техніко-тактичної підготовки в різних видах спорту, а також формував для тренерів боксу, які працюють із дівчатами, тренувальні авторські програми для удосконалення техніко-тактичної підготовленості дівчат в цьому виді спорту.
Вибір такої неординарної теми дисертації визначили кілька факторів. По-перше, це – власна зацікавленість як тренера з двадцятирічним стажем у боксі, по-друге, тенденції та напрямки розвитку цього виду спорту в останні десятиріччя, по-третє, науковий досвід иого керівника Анатолія Коноха, який розгледів перспективу дослідження цієї наукової проблеми.
Також варто відзначити критичну думку щодо напрямку дослідження доктора біологічних наук, професора, декана факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Миколи Малікова, завдяки якому наукова робота набула нового напрямку, пов’язаного з урахуванням біологічної складової дівочого організму в тренувальному процесі.
Багаторічний тренерський досвід роботи з висококваліфікованими спортсменками, як головного тренера гандбольної команди «Галичанка», так і молодіжної збірної України, та науковий досвід докторки наук з фізичного виховання і спорту, професорки, Заслуженої тренерки України Валерії Тищенко допоміг розширити обрій знань, пов’язаних із тренувальним процесом спортсменів жіночої статі загалом. Жіночій бокс відносно «молодий» напрямок у спорті, а дівочій бокс здобув офіційне визнання в Україні у 2017 році, тому досвід таких фахівців, які працюють зі спортсменками в різних видах спорту, став у пригоді для поширення компетентності тренерів у жіночому боксі. До програми навчання входить великий перелік дисциплін, які дають змогу стати фахівцем. Назавжди запам’ятаються цікаві лекції. Завдяки високій кваліфікації викладачів, мені вдалось здобути ґрунтовні знання з фаху. В університеті постійно проходили різноманітні тренінги, майстер-класи та конференції, на яких була можливість поспілкуватися з дуже розумними та досвідченими людьми, які працюють у різних галузях діяльності. Дуже часто викладачі ділилися власним досвідом, а ми зі значним інтересом слухали людей, які розуміються у своїй справі.
Вибраний напрямок теми наукової роботи та виконання автором дисертації всіх зауважень науковців, зазначених вище, виявився актуальним для дослідження цієї теми не тільки в Україні, а і в наукових виданнях країн Європи та світу. Це доводять запропоновані запрошення до подальшого дослідження з науковими виданнями «American Journal of Sports Science» (США). Також надійшли запрошення до співпраці від «International Journal of Multidisciplinary Research and Analysis» (США), «Technium Social Sciences Journal» (Румунія), «International Journal of Humanities and Social Science Invention», «Journal of Sports and Physical Education» (Індія), «Scientific Journal of Polonia University» (Польща) та «KELM» (Польща). Загалом вимоги викладачів до публікування результатів досліджень були орієнтовані на європейські видання з метою донести рівень української наукової думки до Європи та світу. Це цілком відповідає статусу України як боксерської держави, тому що за результатами останніх років дівчата боксери належать до найсильніших у Європі в окремих вікових групах, як в індивідуальному, так і в командному рейтингу. Висловлюю щиру подяку співробітникам відділу аспірантури, всім викладачам за неосяжний багаж знань, досвід та навички, якими вони щедро ділились, та, окремо, – вченій секретарці Оксані Проценко за проявлений професіоналізм, розуміння та індивідуальний підхід.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини