Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося чергове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Науково-методичної ради
17.02.2022 12:38 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University Науково-методична рада освітній процес стажування викладачів навчально-методичне забезпечення профорієнтаційна діяльність

П’ятнадцятого лютого в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання Науково-методичної ради під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко. Захід проходив у режимі онлайн, серед його учасників були представники всіх факультетів – гаранти освітніх програм, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні та підрозділів вишу.

Першим пунктом порядку денного став виступ керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко «Затвердження освітньо-професійних програм підготовки здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра набору 2022 року». Людмила Олексіївна зазначила, що з цього року перегляд програм відбувається щорічно, в результаті їх або затверджують без змін, або, за потреби, видозмінюють, доповнюють тощо. Розглянувши стан освітньо-професійних програм, які ще в грудні минулого року надали їхні гаранти, доповідачка відзначила як ті факультети, які стовідсотково впоралися з цим завданням, так і ті, яким потрібно докласти зусилля для остаточного вирішення цього питання. Вона попросила після завершення засідання НМР гарантів освітніх програм підійти до навчально-методичного відділу, аби перевірити надані ними програми на відповідність усім необхідним критеріям.

Далі перед учасниками онлайн-зібрання виступила начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів на тему «Організація освітнього процесу на підготовчих курсах ЗНУ». У своєму виступі Галина Володимирівна навела інформацію про кількість відвідувачів підготовчих курсів за три останні роки. При цьому вона відзначила, що поступово кількість охочих підготуватись до ЗНО на базі вишу зростає. Так, 2021/2022 н.р. на підготовчих курсах навчається 256 слухачів, із них на вечірній формі 196, на заочній – 28, дистанційну форму навчання обрали 32 слухача. Також вона зупинилась на особливостях цьогорічного функціонування курсів. Зокрема, доповідачка зауважила, що існує тенденція зростання кількості слухачів курсів із математики, яка є обов’язковою для складання ЗНО, тож серед першочергових завдань – запросити  викладачів математики, щоб навчати вступників на курсах у потрібних обсягах. Українська мова та література залишається затребуваною, як і раніше. Зростає попит на підготовку до творчого конкурсу на спеціальність «графічний дизайн». Англійська мова залишається в пріоритеті, тому виникає необхідність у збільшені кількості її викладачів. До рішень Науково-методичної ради внесли пропозицію приділити увагу забезпеченню потрібної кількості викладачів для проведення курсів від різних факультетів ЗНУ. Крім того, після завершення виступу проректор Олександр Гура подякував Галині Микитів за плідну профорієнтаційну діяльність і за організацію ефективної роботи курсів.

«Про стан навчально-методичного забезпечення освітнього процесу здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні» доповів професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Олександр Шапуров. Доповідач прозвітував про ступінь наповненості системи СЕЗН ЗНУ необхідними матеріалами, навівши відповідні статистичні показники на різних кафедрах інституту. Олександр Олександрович зазначив, що у жовтні 2021 року він уже виступав на НМР щодо питання забезпеченості дисциплін першого семестру робочими програмами, методичним забезпеченням із проходження практик і наповненості системи MOODLE. Відтоді в ІННІ систематично тримали на контролі питання наповнення MOODLE. Також він відповів на всі питання присутніх на заході. Проректор Олександр Гура наголосив, що це питання буде на особливому контролі через його важливість.

Про «Формування творчої особистості в умовах діджиталізації освітнього процесу: досвід Латвійської академії» йшлося у виступі докторки філософії у галузі педагогіки, в.о. завідувачки кафедри дизайну Ганни Чемерис. Вона особливо наголосила на тому, які методичні прийоми, з якими вона познайомилася під час стажування, можна впровадити в освітній процес в ЗНУ, аби підвищити його ефективність. Ганна Юріївна розповіла учасникам засідання по те, як у рамках Договору про співпрацю та науковий обмін між Балтійською Міжнародною Академією (Baltijas Starptautiskā akadēmija, Riga, Latvia), який діє на сьогодні, із 18 жовтня по 12 листопада 2021 року, проходила міжнародне підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників на базі Школи дизайну за професійним модулем стажування на тему «Теоретико-методологічні засади навчання програмним засобам дизайну для цифрового середовища в сучасній дизайн-освіті у очно-дистанційному форматі.

Декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць доповіла про «Формування індивідуальної освітньої траєкторії: досвід юридичного факультету ЗНУ та його партнерів». Тетяна Олександрівна особливо наголосила на важливості ефективного вибору здобувачами освіти навчальних дисциплін, на можливостях неформальної освіти тощо. Крім того, доповідачка звернулася до присутніх із пропозицією провести окреме засідання з представниками усіх факультетів, під час якого йшлося б про напрацювання методики ефективної підготовки випускників бакалаврату до вступу до магістратури, зокрема до успішного проходження ЄФВВ. Проректор Олександр Гура схвалив цю пропозицію та подякував Тетяні Олександрівні за її активну позицію щодо розвитку юридичного факультету й дієву допомогу іншим факультетам.

Наприкінці заходу його учасники розглянули кілька питань, що увійшли до пункту «Різне». Цього разу «Про рекомендування до затвердження вибіркової дисципліни “Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами”, яка реалізується в рамках грантового проєкту програми “Erasmus Jean Monnet”» доповіла доцентка кафедри управління персоналом та маркетингу Юлія Калюжна. «Про результати підвищення кваліфікації, отримані в системі неформальної / інформальної освіти» йшлося у виступі керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко. Із рекомендацією до друку навчально-методичної літератури присутніх ознайомила методистка навчально-методичного відділу Наталія Мацюх. Одностайно затверджений список літератури 22 лютого нададуть на розгляд членам Вченої ради Запорізького національного університету.

dopov__d____chemeris_g_yu_.doc

dopov__d___kolomo__ts___t_o_.doc

dopov__d___mikit__v_g_v_.doc

dopov__d___shapurov_o_o____nn__.doc

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини