Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ висловлюють щирі співчуття рідним фотохудожника вишу Василя Биченка з приводу його смерті

01.05.2022 16:20 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University некролог

Спільнота Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) поділяє глибоку скорботу та висловлює щире співчуття близьким, рідним і друзям талановитого митця, члена Спілки фотохудожників України, редактора, котрий довгий час пропрацював у пресслужбі вишу, Василя Михайловича Биченка з приводу його смерті.

Усі ті, хто знав відомого запорізького фотохудожника, працював із ним поруч багато років, захоплювався його численними різножанровими роботами, завжди пам’ятатиме його як справжнього Професіонала, зачарованого красою світу, який прагнув поділитися цим своїм захопленням із глядачами. Завдяки його невтомній праці упродовж багатьох років створювався фотолітопис Запорізького національного університету. Василь Биченко щиро радів щоразу, коли мав нагоду увіковічнити яскраві миті життя ЗНУ, його здобутки й перемоги. Так само Василь Михайлович невтомно «полював» за вдалими кадрами в повсякденному житті. Його портрети, натюрморти, пейзажі, репортажні світлини постійно з’являлися на шпальтах газет і новинних порталів. Ними милувалися тисячі людей, радіючи влучності зображення чи захоплюючись його поетичністю. На рахунку митця – кілька персональних митецьких виставок, котрі залишили по собі найпозитивніші враження у численних відвідувачів.
Саме таким – сповненим енергії та планів і нових задумів, захопленим виконанням чергового завдання, активним і цілеспрямованим – Василь Михайлович назавжди залишиться в пам’яті всіх своїх колег, друзів і знайомих. Світла пам'ять чудовій людині та талановитому майстру своєї справи. Багатогранність таланту митця, його чудові світлини, присвячені важливим темам, вміння звертатися під час роботи до різних жанрів, знаходити незвичайні ракурси вирізняють його роботи, робили їх добре впізнаваними серед колег-фотокореспондентів і шанувальників його таланту.
Серед журналістських кіл Запоріжжя, зокрема добре відомі фотографії Василя Биченка на спортивну тематику: вміння художньо зафіксувати найцікавіші моменти важливих спортивних змагань не раз приносили йому нагороди на всеукраїнському рівні. Недаремно ж роботи Василя Михайловича неодноразово відзначалися дипломами та кубками в номінації «Найкращий спортивний фотожурналіст» від Національного олімпійського комітету України. Завдяки його високопрофесійній майстерності, зафіксовані для майбутніх поколінь історичні миті багатьох важливих матчів, видатні досягнення українських спортсменів.
Фотороботи, присвячені іншим темам, також неодноразово були визнані на міжнародних виставках. Серед численних нагород, зокрема варто відзначити Гран-прі Міжнародної виставки «Природа-96». Світлини Василя Биченка часто можна побачити серед фотоілюстрацій до книжок, присвячених історії та сучасності запорізького краю. Часто вони змушували читачів зупинитися, уважно роздивитися вдало підкреслену самим автором деталь, самому відчути певний настрій, добре помітний на фото. Існують десятки та сотні світлин – найкращі з його робіт, які поступово заповнювали все нові фотоальбоми на згадки про якісь важливі для нашого міста чи й усієї країни події. Усі вони наснажені не лише красою рідного краю, але й талантом фотографа, його вмінням вкладати часточку душі в кожну свою роботу. Тож у кожній світлині відтепер він буде з нами вічно. А ми матимемо нагоду поглянути на світ саме його очима…
…Прощання з Василем Михайловичем Біченком відбудеться 2 травня о 13.00 на запорізькому цвинтарі Святого Миколая.