Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка з м. Пологи Анна Калугар вдячна представникам ЗНУ за підтримку її самої та новонародженої доньки

04.05.2022 09:18 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет відділ виховної роботи гуртожитки війна тимчасово перемішена особа допомога

На сьогодні серед важливих напрямків діяльності Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) – допомога тим, хто її найбільше потребує. Так, в університетських гуртожитках зараз мешкають люди, змушені залишити свою домівку через військову агресію російської федерації на території України. Адміністрація вишу та його співробітники докладають чимало зусиль, аби створити для внутрішньо переміщених осіб комфортні умови проживання та забезпечити їх усім необхідним. Ми ж, своєю чергою, продовжуємо низку розповідей про мешканців гуртожитків. На сьогодні розкажемо про історію студентки 2 курсу філологічного факультету ЗНУ, мешканки м. Пологи Запорізької області Анни Калугар.

Ще з першого курсу Анна мешкала в університетському гуртожитку. На другому курсі студентка розподіляла свій час між навчанням і родиною, адже вийшла заміж і готувалася стати мамою. Напередодні пологів вона переїхала до батьків, сподіваючись на їхню допомогу після народження дитини. Та на початку воєнних дій м. Пологи окупували російські війська. Тому Анна заради безпеки виїхала разом із дідусем до Запоріжжя. Деякий час до пологів та після них молода мати з донькою мешкали в студентському гуртожитку ЗНУ № 6. Анна вже в Запоріжжі зустрілася зі своїм чоловіком Віталієм, який дістався сюди з м. Гуляйполе. Після народження доньки 21 березня родина врешті змогла об’єднатися. Як тимчасово переміщені особи вони отримують соціальні виплати. Окрім того, чоловік влаштувався на роботу та працює водієм, разом вони винаймають квартиру. А ще, увесь цей час Анну підтримують представники філологічного факультету разом із його деканом Іриною Бондаренко. Також допомагають дівчині співробітники відділу виховної роботи під керівництвом його начальниці Світлани Кондратенко. Як живе молода родина після переїзду до Запоріжжя, розповідає сама Анна:
- Спочатку було дуже складно. Я сподівалася на допомогу мами в післяпологовий період. Та вона змушена була лишитися в Пологах, адже має доглядати за хворою бабусею. Проте, відколи я переїхала до студентського гуртожитку, мене одразу оточили турботою представники університету та мої друзі. Передусім шефство наді мною узяла наша турботлива декан Ірина Бондаренко. Вона не тільки цікавилася моїми справами, а й одразу організувала необхідну допомогу, неодноразово відвідувала спершу саму мене, а потім – і нас із донькою. Не залишилися осторонь викладачі та студенти філологічного факультету. Вони потурбувалися про те, аби одразу після повернення з пологового будинку ми вже мали візочок, ванночку для купання дитини, манеж, і навіть такі дрібнички, як градусник для вимірювання температури води. Я дуже вдячна всім, хто оточив мене та мою доньку Катерину такою турботою, і представникам філологічного факультету, й відділу виховної роботи! Особливо теплі стосунки у мене склалися з Іриною Станіславівною, яка, неначе рідна матуся, ставилася до нас. Завдяки саме її турботі, всі наші потреби забезпечені, а якщо виникає яка-небудь проблема, одразу звертаюся до неї, аби вирішити.
А ще, Ірина Станіславівна надала цінні поради молодій мамі, яка особливо потребувала їх у той час, коли тимчасово був відсутній зв’язок із рідними. Коли Анна усвідомила, що дитина потребує багато уваги й на навчання не вистачає часу, студентка не могла визначитися: чи варто оформити академічну відпустку, чи перевестися на заочне відділення. Декан порадила їй перейти на індивідуальний графік. На сьогодні Анна Калугар скористалася цінною порадою й наразі поєднує догляд за дитиною із здобуттям вищої освіти. Вона виконує завдання у CЕЗН Moodle, спілкується з викладачами, консультується у фахівців, а також використовує інші форми навчання.
Найголовніша мрія Анни на сьогодні – аби якнайшвидше закінчилася війна. Також молода мама визначилися з хрещеною для Катрусі: вона хоче, аби її доню хрестила подруга, із якою вони навчалися з 3 класу, вступили разом до ЗНУ й навіть мешкали в одній кімнаті студентського гуртожитку. Студентка також сподівається, що за підтримки друзів, якими для неї стали представники філологічного факультету, зокрема декан Ірина Бондаренко, вчасно й вдало завершить навчання на бакалавраті. А потім має намір здобути ще одну вищу освіту – на історичному факультеті, аби надалі мати змогу працювати у школі, викладаючи ці предмети.

Олена Хлистун

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: