Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Доцентка факультету журналістики Анна Баранецька: «Наш факультет – дуже студентоцентричний»

Доцентка факультету журналістики Анна Баранецька: «Наш факультет – дуже студентоцентричний»

Доцентка факультету журналістики Анна Баранецька: «Наш факультет – дуже студентоцентричний»
13.05.2022 09:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність

Серед матеріалів, розміщених на YouTube-каналі Запорізького національного університету, чимало присвячених відповідям на запитання, які хвилюють абітурієнтів. Тут вони зможуть дізнатися про спеціальності різних факультетів, студентське життя, умови вступу. Так, популярністю серед майбутніх вступників користується відеоінтерв’ю, у якому заступниця декана з профорієнтаційної роботи факультету журналістики Анна Баранецька надала відповіді на запитання студентки факультету журналістики Анфіси Медяник.

- Добрий день, Анно Дмитрівно. На факультеті існує відносно нова спеціальність «Інформаційно-бібліотечна та архівна справа». Розкажіть, будь ласка, ким зможе працювати випускник цієї спеціальності?
- Добрий день. Уже протягом чотирьох років на факультеті журналістики студенти мають можливість здобувати фах саме за цією спеціальністю, зокрема, за освітньою програмою «Інформаційна-комунікаційна справа». У майбутньому вони зможуть працювати аналітиками, менеджерами, помічниками керівників установ, організацій, різних структур. Також вони можуть стати організаторами діловодства, секретарями адміністративних органів і фахівцями в консалтингових та інформаційних центрах.
- Чи може студент обирати навчатись на телевізійника, радійника або, наприклад, інтернет-журналіста, які механізми для цього є?
- Так, звичайно у нас на факультеті так налагоджена система навчання. Студенти вже на 2 курсі в 4 семестрі мають можливість обирати собі спеціальність – це радіо, телебачення або діджитал-журналістика. І впродовж наступних років, вони вже саме будуть вивчати предмети за цією спеціалізацією. Основним механізмом, який дає можливість ось такий вибір, це і є наша загальноуніверситетська платформа Moodle.
- На які бази проходження практики факультет може направити студентів? Чи є можливість обрати самостійно?
- Насамперед, треба звернути увагу на те, що на факультеті журналістики робиться дуже потужний акцент саме на практичний досвід студентів. Тому наші студенти протягом 4 років мають можливість проходити 7 практик, це – дуже велика перевага під час працевлаштування, оскільки після закінчення університету вони вже мають чудове портфоліо. Під час своїх практик вони не тільки ознайомляться з виробництвом, а й мають можливість уже створювати інформаційні, рекламні, піар, журналістські проєкти, так само, як і редакційні, видавничі. І ось оце для них вже є великою перевагою, тому що під час працевлаштування роботодавець бачить: а що саме може робити цей студент, який продукт він здатен робити? Зрозуміло, що для того, щоби вимагати цей практичний досвід, факультет має забезпечити ці бази практики. Насамперед варто зазначити, що у нас уже на факультеті є свої чудові лабораторії, зокрема, це – телестудія, радіостудія, сайт «Пороги». Це вже забезпечення гарними знаннями та практичним досвідом студентів-журналістів. Наші студенти можуть проходити практики і в інших структурних підрозділах університету, зокрема, це практика в газеті «Запорізький університет», це практика в пресслужбі вишу та у відеолабораторії. Інформаційники мають змогу проходити свою практику у відділі кадрів ЗНУ, у науковій бібліотеці тощо. Що стосується наших редакторів, то, знову ж таки, університет – база й їхньої практики, тому що тут є власний редакційно-видавничий центр, студенти мають можливість познайомитись із робочим процесом. Зрозуміло, що ми цим не обмежуємося, тому що наші студенти проходять практику й на різних запорізьких телеканалах, у різних запорізьких газетах. Телеканали наприклад «TV5», «Alex» та інші, інтернет-платформи, зокрема «Акцент». Наші студенти проходять свою практику і в власне різних пресслужбах міста Запоріжжя.
Студенти освітньої програми «Реклами і зв’язків з громадськістю», мають можливість також здобувати чудовий практичний досвід, готуючи контент для сторінок факультету в соціальних мережах. І в цьому також можуть переконатися абітурієнти, тому що здобувачі освіти готують цікавий контент для вступників, цікавий контент для студентів і студентське життя, інформацію про викладачів, про ті події які відбуваються на факультеті, то вони завжди працюють у режимі 24\7, і це – теж чудова практика для них.
Водночас, коли студенти мають практику з відривом від навчання, вони мають можливість взагалі проходити, здобувати свій практичний досвід і за межами нашого міста, це може бути і в Києві, і Дніпрі, і в інших містах, особливо актуально це є для не місцевих студентів нашого факультету.
- Якщо я працюю вже зараз або влаштуюсь на роботу під час навчання чи можу я при цьому паралельно навчатись?
- Так, студенти факультету журналістики мають чудову можливість, навчаючись, уже працювати за фахом і при цьому здобувати практичні вміння, знання, компетенції, компетентності і так далі. Це – не проблема для освітнього процесу, це – не проблема для студентів, тому що у нас є можливість оформлювати індивідуальні графіки. У цьому дуже допомагає загальноуніверситетська платформа Moodle. На ній розміщені викладачами всі практичні заняття, є необхідна література та конспекти лекційного матеріалу. Тут студенти мають можливість виконувати практичні завдання, проходити відповідні тести, набирати потрібні їм бали. Наш факультет – дуже студентоцентричний.
- На факультеті, серед інших професій, готують редакторів. Чи може редактор працювати журналістом або рекламістом? Де ще працевлаштовуються випускники освітньої програми «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання»?
- Студенти цієї освітньої програми, справді можуть у майбутньому працювати і журналістами, і рекламістами, тому що вони мають курси, які є спільними для всіх трьох освітніх програм саме спеціальності «Журналістика». У них є можливість здійснювати вибір дисциплін, які їм будуть цікаві, тому що в нас є окремий вибір вибіркових дисциплін, і, знову ж таки, здобувати окремі вміння та знання. А в майбутньому випускники саме цієї освітньої програми мають можливість працювати саме редакторами мультимедійних видань, фахівцем із комп’ютерної графіки та дизайну, так само редактором із редакторсько-видавничого виробництва, вони можуть бути коректорами, власне художніми, літературними і також редакторами.
- Дякуємо за ваші відповіді, а зараз ми пропонуємо вам звернутись до майбутніх випускників.
- Наші майбутні вступники! Насправді, буде не дуже коректно, але дуже хочеться зробити таке порівняння. Якщо вам хочеться бути лікарем, лікарем який лікує саме словом, приходьте до нас на факультет журналістики. Тому що ми навчимо, як правильно працювати з інформацією, щоб сприяти суспільному благу, ми навчимо, як правильно подавати цю інформацію, як робити цікавий контент, як бути корисними. Більше того, ви матимете змогу відчути родинний затишок. Тут буде цікаво, корисно, практично й завжди тепло і комфортно. Приходьте до нас!

Більше інформації – за лінком: https://www.youtube.com/watch?v=FRWKyJ-Kf7E&list=PLMHdIYIGchGj3yiIo0BPO4gRapchW8zOl&index=18

Факультет журналістики ЗНУ

Адреса: вул. Жуковського, 66-А (2 корпус), ауд. 242
Тел.: (061) 289-41-11
Email: journalismznu@meta.ua
іnstagram.com/znu_zhurfak
t.me/fjznu
facebook/znurfak.znu

Тетяна Денисова,
студентка факультету журналістики


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини