Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет поглиблює наукове співробітництво з колегами з Турецької Республіки

Юридичний факультет поглиблює наукове співробітництво з колегами з Турецької Республіки

Юридичний факультет поглиблює наукове співробітництво з колегами з Турецької Республіки
19.05.2022 10:15 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет міжнародна діяльність наукова діяльність проєктна діяльність конференція

Юридичний факультет (Ukrayna, Zaporizhzhia National Üniversitesi Hukuk Fakültesi) став співорганізатором Міжнародного юридичного конгресу Неджметтіна Ербакана (Республіка Туреччина; Uluslararası Necmettin Erbakan Hukuk Kongresi). Це відбулося в рамках реалізації плану заходів Стратегії розвитку міжнародних відносин юридичного факультету Запорізького національного університету на 2020-2030 роки та досягнутої в першій половині січня 2022 року домовленості про проведення спільних наукових конгресів у 2022 році разом із колегами Університету Неджметіна Ербакана. А також – відповідно до вимог поширення результатів проєкту (dissemination activities) «Pan-European convergence of legal, economic and cultural foundations for the prevention of corruption» 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE.

Більше дізнатися про цей захід можна за лінком:
https://kongre.erbakan.edu.tr/hukuk-2022/
https://event.webinarjam.com/register/1162/n7xm2f5ky
13-15 травня 2022 року під час конференції вчені з низки університетів Турецької Республіки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Швейцарської Конфедерації та інших країн виступили з доповідями про актуальні проблеми юриспруденції в сучасному світі. Представники юридичного факультету ЗНУ, своєю чергою, підготували доповіді в рамках тематики сесії «Міжнародне право». Перед початком обговорення професор Ібрагім Кая наголосив на солідарності з народом України. Він чітко висловив підтримку України в її боротьбі за збереження конституційного ладу, зокрема територіальної цілісності, включаючи Крим; права етнічних меншин, включаючи кримських татар; та усіх інших, недопущення порушення загальнолюдських цінностей та неухильне дотримання норм міжнародного права.
Декан юридичного факультету Запорізького національного університету, професор Тетяна Коломоєць підготувала доповідь про базові підходи в нормативно-правовій фіксації співмірності покарання за корупційні порушення публічних службовців й тенденції перетворень цих підходів у правовій реальності війни. Доцент ЗНУ Олексій Макаренков доповів про корупцію та інші детермінанти права під час нинішньої війни в Україні. Він визначив компоненти предмету військового права, особливості формування його змісту та процедур реалізації правових норм на практиці в умовах війни. Доповідач окреслив проблеми застосування вимог норм міжнародного гуманітарного права та варіативність правових регуляторів вимушеної війною міграції населення. Докторант Хасан Барсі Бульбуль презентував доповідь про ймовірні сценарії правового статусу українців у Туреччині та їхній захист. Він відзначив, що більш ніж 100 тис українських громадян на сьогодні рятуються від війни в Турецькій Республіці. Для них ухвалені неординарно сприятливі заходи (extrameasures) для швидкого й документально легкого отримання дозволу на перебування в країні, матеріальної допомоги; умови подовження дії документів. Доповідач наголосив, що публічна влада цієї держави ухвалює рішення на виконання вимог Конвенції про статус біженців від 28.07.1951 р. (набула чинності 22.04.1954) та зобов’язань як держави-члена Ради Європи. Докторант Кристофер Бюлер долучився до обговорень доповідей і звернув увагу присутніх на важливість урахування специфіки правових статусів мігрантів за формальними юридичними ознаками. Це – міграція внаслідок небезпек війни «subsidiary vulnerable», переслідування публічною владою в межах власної країни «refugees» та інші. Він щиро побажав українцям найшвидшої перемоги у війні; підкреслив неприйнятність зволікань з боку агресора в частині виконання вимог міжнародного права відносно прав військових на «Азовсталі» (м. Маріуполь). Представники юридичного факультету ЗНУ подякували за виважену з позиції права та людяності підтримку України академічним середовищем Турецької Республіки. При цьому під час конференції підкреслили, що трагедія війни несумісна з загальнолюдськими цінностями права та цілями стійкого розвитку усього людства, і нині вона виявляє хибність логіки сучасного світу, його антигуманний спосіб відносин і занепад, оскільки нині театр її дій тільки розширився на додачу до війн у Палестині, Ізраїлі, Іраку, Афганістані, Лівії, Сирії та деяких інших країнах.
Перед завершенням наукового Конгресу науковці юридичного факультету ЗНУ анонсували проведення спільно зі своїми партнерами Університету Неджметіна Ербакана науково-практичного юридичного конгресу «Гуманітарні стандарти правових систем у сучасному світі: виклики, рішення, тенденції» на середину червня 2022 р. Цей захід, як підсумковий, заплановано для продовження послідовного виконання зобов’язань в межах вищезгаданого міждисциплінарного проєкту Ж. Моне 611790-EPP-1-2019-1-UA-EPPJMO-MODULE. Представники юридичного факультету ЗНУ висловили свою щиру вдячність за допомогу в реалізації змістовної частини заходів із міжнародної співпраці керівництву ЗНУ, а також – вищезгаданим колегам з університетів Турецької Республіки та інших країн-партнерів.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини