Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики активізувалась міжнародна співпраця: «Deutsche Welle Akademie» та «Erasmus+ DESTIN»

23.05.2022 12:07 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики міжнародна діяльність наукова діяльність онлайн-семінари Еразмус+ DESTIN

Разом із відновленням навчання в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжилася міжнародна співпраця, яка в травні стала особливо активною. Скажімо, викладачі факультету журналістики взяли участь у низці заходів та окреслили перспективні напрямки роботи на найближчі місяці.

У весняному семестрі науково-педагогічні працівники факультету журналістики мали розпочати професійне стажування в проєкті «Академія викладачів журналістики» (Journalism Teacher’s Academy – JTA), який організовано Українським інститутом медіа і комунікації (м. Київ) за підтримки всесвітньо відомої медіaорганізації Дойче Велле Академія (Німеччина). На жаль, через війну проєкт у задуманому форматі не міг реалізуватися, тому його трансформували в низку навчальних заходів всеукраїнського рівня. Так, на початку травня доцентка кафедри журналістики, заступниця декана з міжнародної діяльності Катерина Сіріньок-Долгарьова взяла участь у семінарі «Організація освітнього процесу в умовах війни». Під час заходу вона поділилася досвідом викладання на факультеті журналістики в такий складний для всіх час. Зокрема, доповідачка звернула увагу на зручність та ефективність університетської платформи забезпечення електронного дистанційного навчання Moodle, налагодження постійного зв’язку й психологічної підтримки студентів, особливо тих, хто знаходиться на тимчасово окупованих територіях.
Крім того, доцентки кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова та Юлія Любченко нещодавно пройшли навчання на онлайн-семінарі від Українського інституту медіа та комунікації в рамках проєкту JTA на тему «Як викладати трансмедійний сторітелінг» (тренер – Роман Горбик, викладач Седертернсього університету, Швеція). Сторітелінг – надзвичайно актуальний тренд сучасних аудіовізуальних й онлайнових медіа, тому викладачки активно удосконалюють свої знання в цьому напрямку, аби покращити власні курси з дисциплін спеціалізацій «Радіожурналістика» й «Інтернет-журналістика».
Науковий травень на факультеті журналістики завершує відновлення роботи в проєкті «Erasmus+ KA2 DESTIN» («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм»). Декан Віктор Костюк і його заступниця з міжнародної діяльності Катерина Сіріньок-Долгарьова взяли участь у зустрічі українських партнерів й обговорили план роботи новоствореного професійного об’єднання факультетів журналістики українських ЗВО «Українського форуму викладачів медіа та журналістики» (УФВМЖ). На зустрічі, зокрема, йшлося про підтримку українських вишів європейськими колегами у воєнний час. Однією з таких безпрецедентних подій є прийняття Запорізького національного університету разом з іншими дев’ятьма ЗВО-партнерами консорціуму «DESTIN» і членами УФВМЖ до Європейської асоціації викладачів журналістики (European Journalism Training Association – EJTA). Наглядова Рада цієї поважної організації на травневому засіданні ухвалила рішення про надання членства на рік для цих українських вишів, що відкриває їм доступ до ресурсів і до можливості участі в заходах EJTA. Першими кроками співпраці з EJTA стало залучення до фактчекінгових та інших медійних програм асоціації, підготовка спільних грантових заявок і запрошення європейських професорів для викладання гостьових лекцій і майстер-класів українським студентам й аспірантам. Така активізація міжнародної діяльності створює гарні перспективи для залучення факультету журналістики до потужних європейських ініціатив і подальшого зміцнення його наукового й академічного потенціалу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: