Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті відбулося чергове засідання Вченої ради

На економічному факультеті відбулося чергове засідання Вченої ради

31.05.2022 13:34 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет Вчена рада освітній процес профорієнтаційна діяльність

Днями на економічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували засідання факультетської Вченої ради. Учасники заходу обговорили важливі питання, що стосуються освітнього процесу та стану профорієнтаційної роботи.

Першим, у рамках порядку денного, присутні розглянули питання працевлаштування випускників. Доповідачами стали завідувачі кафедр економічного факультету, які проінформували, що 95% випускників працевлаштовані за спеціальністю. Найкращими роботодавцями визнали підприємства Запорізької області, такі як: ПАТ «Запоріжсталь», ТОВ «Проком», ТОВ «АВЕДСОФТ» та інші. Вчена рада ухвалила рішення щодо посилення контролю за працевлаштуванням випускників факультету, а також – про зміцнення та розвиток взаємовигідних стосунків із провідними підприємствами, фінансовими та нефінансовими установами не лише м. Запоріжжя та Запорізької області, а й інших регіонів для подальшого працевлаштування випускників. Потім присутні розглянули питання щодо кадрового забезпечення факультету на наступний навчальний рік. Декан Алла Череп зазначила, що необхідно ретельно проаналізувати стан кадрового забезпечення кафедр з урахуванням планового навантаження. Також Алла Василівна звернула увагу учасників заходу на обов’язкове викладання всіх дисциплін українською мовою. Українська має бути мовою робочого спілкування, використовуватися науково-педагогічними та іншими працівниками на роботі та під час проведення різноманітних заходів. Це – особливо актуально в ситуації російської військової агресії.
Наступне питання, яке розглянули на Вченій раді факультету, – забезпечення щорічного моніторингу та перегляду освітньо-професійних програм. Завідувачі кафедр повідомили, що за результатами обговорення з основними групами стейкґолдерів (це – здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники, роботодавці та випускники) освітньо-професійні програми переглянули з урахуванням пропозицій і рекомендацій, які озвучили на зустрічах. Крім того, під час заходу декан Алла Череп відзначила, що профорієнтаційна робота – один із пріоритетних напрямків діяльності факультету. Своєю чергою, завідувач кафедри управління персоналом та маркетингу Микола Іванов окреслив три напрямки проведеної профорієнтаційної роботи. Перший – це спілкування з випускниками шкіл, закріплених за кафедрою, та підтримка зв’язку безпосередньо з класними керівниками задля інформування про етапи вступної кампанії-2022. Другий напрямок – зв'язок та комунікація з випускниками через соціальні мережі. Задля цього постійно оновлюються сторінки в соціальних мережах (instagram, телеграм, fb) з інформацією щодо особливостей і переваг навчання за освітніми програмами економічного факультету. Це дає змогу випускникам шкіл ознайомитися з можливостями навчання й отримання професійних знань. Також Микола Іванов підкреслив доцільність проведення зустрічі з випускниками Економіко-правничого коледжу ЗНУ, Фахового коледжу бізнесу та харчових технологій ЗНУ та Запорізького гідроенергетичного коледжу ЗНУ. Третій напрямок – це консультативна робота. Такий підхід дозволяє сформувати основні напрямки діяльності кафедр щодо подальшого вдосконалення освітньо-професійних програм.
Декан Алла Череп наголосила на основних моментах перебігу освітнього процесу в умовах дії воєнного стану. Вона зупинилася на продовженні постійного моніторингу навчання студентів денної та заочної форм здобуття освіти. Це – оновлення списків з інформацією щодо студентів, які мають можливість навчатися дистанційно, потребують індивідуальної роботи чи не зможуть взагалі здійснювати освітній процес, бо перебувають на окупованих територіях чи за кордоном і в них відсутній зв'язок. Вона акцентувала увагу на своєчасному заповненні гугл-форми про проведення занять і про кількість присутніх студентів, на важливості ведення електронного журналу успішності студентів та на активізації роботи з ліквідації здобувачами вищої освіти фінансової заборгованості. Алла Василівна також зупинилася на підготовці до Дня відкритих дверей економічного факультету із залученням до участі в заході випускників минулих років.

Лось В.О.,
заступниця декана економічного факультету з навчальної роботи

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: