Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ поділяють щиру скорботу рідних старшого викладача Олексія Сущинського з приводу його передчасної смерті

31.05.2022 17:00 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет кафедра хімії некролог

Науково-педагогічні працівники та співробітники кафедри хімії та Запорізького національного університету висловлюють глибоку скорботу та щирі співчуття рідним і близьким з приводу передчасної смерті кандидата хімічних наук, старшого викладача кафедри хімії ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Олексія Дмитровича Сущинського (28.09.1959 – 30.05.2022).

Олексій Дмитрович все своє життя присвятив розбудові Запорізького регіону, пройшовши шлях від молодшого наукового співробітника до генерального директора науково-дослідного інституту «Титан». Він був досвідченим науковцем, чудовим організатором і керівником, спеціалізувався в галузі кольорової металургії (титан, магній, губчастий цирконій) та аналітичного контролю якості продукції, метрології, сертифікації та стандартизації. Він керував великою кількістю контрактів із фірмами Китаю, України, Норвегії й Індії.
Олексій Дмитрович керував роботами інституту з авторського нагляду за пуском виробництва потужністю 15 тис тон титанової губки на титано-магнієвому заводі Panzhihua Iron & Steel (Group) Company (провінція Сичуань, Китай), а також був керівником циклу робіт за Державною програмою «Ядерне паливо», мав більш ніж 100 наукових статей, патентів. Із 2020 року Олексій Дмитрович Сущинський ділився досвідом зі студентами-хіміками Запорізького національного університету.
Повідомлення про смерть Олексія Дмитровича глибоким болем обізвалося в серцях тих, хто його знав. Світла пам'ять про фахівця своєї справи, прекрасного колегу та викладача назавжди залишиться в наших серцях.
Вічна світла пам'ять нашому колезі…