Славетні запоріжці
| А | Б | В | Г | Ґ | Д | Е | Є | Ж | З | І | К | Л | М | Н | О | П | Р | С | Т | У | Ф | Х | Ц | Ч | Ш | Щ | Ю | Я |

ГРИГОРІЙ (Качан Ярослав Михайлович)

Славетні запоріжці / Всi персоналії / ГРИГОРІЙ (Качан Ярослав Михайлович)

(11.09.1939, с. Заставці (нині – Монастириського р-ну Тернопільської обл.) – Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату. У 1962 закінчив стоматологічний факультет Харківського медичного ін-ту, у 1976 – Московську духовну семінарію, у 1978 – Московську духовну академію екстерном. Лікар стоматологічної клініки смт Томаківка Дніпропетровської обл. 1970–1983 – лікар, зав. стоматологічної поліклініки, м. Марганець Дніпропетровської обл. 1983–1985 – псаломщик Свято-Миколаївської церкви смт Нововоронцовка Херсонської області. 1985–1987 – диякон, священик кафедрального собору м. Луцьк, священик Свято-Воздвиженської церкви м. Горохів Волинської обл. 1987–1995 – настоятель Свято-Покровської церкви, с. Перемиль Горохівського р-ну; декан Горохівського р-ну. 1995 прийняв чернечий постриг з ім’ям Григорій. 1995 рукопокладений на єпископа Мелітопольського, єпископ Мелітопольський, вікарій Дніпропетровсько-Запорізької єпархії, керуючий Дніпропетровсько-Запорізькою єпархією УПЦ КП по Запорізькій обл. на правах єпархіального архієрея. З 1996 – єпископ Запорізький і Мелітопольський. За час керівництва єпархія зросла з 7 до 150 парафій. Відбудував Свято-Троїцький кафедральний собор, єпархіальне управління. Ректор Запорізького духовного училища, головний редактор єпархіальної газети «Світло Православ’я». Нагороджений церковними орденами Св. Архистратига Михаїла (1999); «Хреста Спасителя», «Святого рівноапостольного князя Володимира» ІІ ст. (1999), «Юрія Переможця» (2006), медалями.

О.М. Ігнатуша, Р.Б.Шиханов