Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Випускниці факультету журналістики Анастасії Блищик вручили професійну відзнаку

Випускниці факультету журналістики Анастасії Блищик вручили професійну відзнаку

14.06.2022 13:20 Все Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ» нагородження

Викладачам факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) завжди приємно, коли їхні вихованці багато в чому перевершують вчителів, зокрема в професійній, масмедійній галузі. Сьогодні ми поспілкувалися з випускницею бакалавру факультету журналістики 2020 року Анастасією Блищик, яка тривалий час працювала на каналі «Еспресо» та «Україна 24», а сьогодні трішки модернізувала свій почерк і професійні вміння у зв’язку з інформаційними реаліями. До Дня журналіста, який щороку святкується 6 червня, вона отримала відзнаку від Національної поліції за висвітлення військових подій у регіоні. Кореспондентка та редакторка каналу «Україна 24» з радістю відповіла для рубрики «Історії успіхів випускників ЗНУ» на наші запитання про нагороду та про особливості роботи в професії.

- Настю, чи очікували Ви отримати нагороду, можливо, були якісь передчуття? - Якщо по правді, то ні. У зв’язку з останніми подіями, які сталися в моєму житті, нічого приємного я не очікувала. День журналіста я мала святкувати разом зі своїм нареченим, теж журналістом – Олександром Маховим. Але, на жаль, усі майбутні свята для мене поки що не існують.
- Як думаєте, після початку повномасштабної агресії як може змінитися професійна журналістика надалі? Чи багато абітурієнтів захотять пов’язати своє життя з цим ремеслом?
- У нашій країні до представників ЗМІ рідко коли відносилися з повагою. Але ця широкомасштабна війна все змінила. Журналісти показали всю свою силу та міць. Особливо ті, хто був і продовжує бути в найгарячіших точках, ризикуючи своїм життям. Кожен із представників ЗМІ зараз на інформаційному фронті відбиває атаку ворога. Слово – це надпотужна зброя. І ми можемо розповідати так, як воно є насправді. А ось пропагандисти російські – ні. Їм вже давно запхали кляп до рота.
- Настю, у Вас під час війни – рекордна кількість включень, багато колег називають Вас «універсальною журналісткою». Чи є рецепт, як емоційно не вигорати від такої виснажливої роботи та гарно виконувати обов’язки?
- Рекордна кількість включень у мене не зараз, а загалом. Я обожнюю прямі ефіри. Це – приємний екстрим. Ніколи не обираю собі тематику якусь окрему, працюю на всіх фронтах. Як і всі люди, теж вигораю. Тоді рятують подорожі, пікніки та зустрічі з друзями. Як електричні автівки потребують підзарядки, так і я.
- Сьогодні Ви – редакторка новин загальнонаціонального марафону, скажемо так, досить нетипового жанру для українського телебачення. Чого нового навчила Вас ця робота?
- Дуже довго думала, що відповісти на це питання. Нового – нічого. Працюю наповну силу так, як це робила й раніше.
- Відвага та неупередженість – ці слова викарбовано на Вашій подяці від Нацполіції в Київській області. А які ще риси мають бути в сучасного журналіста?
- Оперативність, щирість і любов до того, що робиш. Не можна бути журналістом, якщо цим не жити. Тоді абсолютно нічого не вийде.
- І наприкінці розмови, скажіть, чому б Ви побажали вступати на факультет журналістики сьогоднішнім одинядцятикласникам, які ще не обрали майбутній фах?
- Журналістів у нашій країні занадто багато. Кожен має розуміти, що всі, хто вступить на факультет журналістики, не потраплять на телебачення/радіо/ютуб. Половина відсіється одразу. Ще якась частина буде намагатися пробитися та зневіриться. Найсильніші, найвитриваліші та найхитріші все зможуть. Але я б радила обирати іншу професію. Наприклад – лікар. Я б хотіла зараз рятувати життя нашим Захисникам і Захисницям на передовій. Але бути журналістом, якщо ти вистоїш, навчишся та станеш професіоналом, працюючи в різних умовах, – то відчувати велику вдячність за колись правильно зроблений вибір. То нехай його зроблять якомога більше людей.

Кафедра журналістки

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: