Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті СПП розпочалася низка вебінарів, присвячена психологічній підтримці під час війни

На факультеті СПП розпочалася низка вебінарів, присвячена психологічній підтримці під час війни

На факультеті СПП розпочалася низка вебінарів, присвячена психологічній підтримці під час війни
16.06.2022 16:51 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології кафедра психології вебінар психологічна підтримка війна

Представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) дбають про психологічну підтримку своїх колег з інших факультетів і здобувачів освіти вишу. Вони підготували низку вебінарів практичного спрямування від викладачів-практиків кафедри психології та запрошених міжнародних спікерів. Ці онлайн-семінари містять практичні рекомендації, психологічні техніки, актуальну інформацію щодо психологічної допомоги. Щоб впоратися зі своїм стресом і допомогти близьким пережити ці непрості часи, важливо використовувати прийоми базової психологічної допомоги.

П’ятнадцятого червня представники факультету СПП розпочали реалізацію проєкту «Психологічна підтримка під час війни» вебінаром «Підхід до управління реальністю: попередження тривоги та депресії» від доцентки кафедр психології Наталії Мосол. Звертаючись до аудиторії під час zoom-конференції, Наталія Олександрівна зазначила, що на сьогодні близько 15 млн українців потребують психологічної допомоги. Тож дуже важливо, що на сьогодні існує чимало проєктів, спрямованих на психологічну підтримку наших співвітчизників. Це – важливий фронт робіт, тож приємно, що до нього залучені представники факультету соціальної педагогіки та психології.
Розповідаючи про симптоми депресії, спікерка зазначила, що необхідно приділити увагу захисту психічного здоров’я. Мета психологічної підтримки – профілактика, а не лікування серйозних наслідків постійної тривоги та депресії. Вона підкреслила, що кожна людина живе відразу в двох світах: це – зовнішній світ та особиста реальність, яка формується із думок, емоцій і дій. І саме на цю, внутрішню, людина може впливати. Свою розповідь Наталія Мосол присвятила самодопомозі – методу когнітивно-поведінкової терапії. Вона порадила присутнім спробувати кілька методів і знайти ті, які підходять особисто їм, адже не існує методики на 100% ефективної. Спікерка нагадала учасникам заходу. що не можна забувати про три базові види діяльності: сон, їжу та фізичні вправи. Також вона розповіла про важливість щоденних ритуалів, пошук того, що допомагає приборкати тривогу. Присутніх ознайомили з кількома дихальними вправами, таким як усвідомлене дихання й діафрагмальне, квадрат дихання. Вони відразу мали змогу випробувати на практиці отримані знання та поділитися враженнями від виконання вправ. Також їм розповіли про методику «заземлення», майндфулнессу, практику вдячності, а також зазначили, що допомога іншим зменшує депресію та тривогу. Тож опинившись у ситуації постійного сильного стресу, який переживають всі українці під час війни, варто запитати себе, що ми можемо зробити для себе та інших?
Наприкінці заходу Наталія Мосол анонсувала тематику та спікерів наступних вебінарів, які відбудуться на базі факультету соціальної педагогіки та психології, та запросила присутніх взяти в них участь. Крім того, вона нагадала присутнім, що в ЗНУ діє проєкт психологічної підтримки «Поруч», групові заняття якого розраховані як на молодь, так і на освітян. Більше інформації – за лінком:
https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=57037&lang=ukr&news_code=u-znu-di---pro--kt-psikhologichnoyi-pidtrimki---poruch--
Присутні на заході мали змогу поставити запитання й отримати на них вичерпні відповіді. Вони подякували Наталії Олександрівні за цікавий і змістовний захід, який виявився корисним для багатьох із них.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини