Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі факультету журналістики долучилися до українсько-німецького культурного форуму на підтримку України «StandWithUkraine»

Викладачі факультету журналістики долучилися до українсько-німецького культурного форуму на підтримку України «StandWithUkraine»

Викладачі факультету журналістики долучилися до українсько-німецького культурного форуму на підтримку України «StandWithUkraine»
20.06.2022 10:39 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики міжнародна діяльність проєктна діяльність мистецтво культура війна

Представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) стали учасниками важливого міжнародного проєкту. Дванадцятого червня авторка й організаторка ArtForum, засновниця ГО «Запорізький медіа центр» Тетяна Орлова відкрила виставку українських художників в Оффенбах Майн (Німеччина). Вона також влаштувала Культурний форум на тему: «Як допомогти сьогодні Україні та українській культурі» на підтримку України «#StandWithUkraine». Варто відзначити, що пані Тетяна неодноразово у своїх проєктах та ініціативах надавала платформу для практики студентам факультету журналістики. Не оминула вона увагою представників ЗНУ й цього разу, запросивши їх долучитися до Форуму.

Панельні дискусії за участю куратора Visual Communications Professium, дизайнера, художника, креативного директора creative büro Дмитра Буланова, письменниці Ірен Роздобудько, тележурналіста та публіциста Юрія Макарова, директора Інституту світової політики Євгена Магди, української кінорежисерки, сценаристки Віри Яковенко створили можливість подякувати Німеччині за прихисток, який вона надала українцям та українкам в запеклій війні росії проти України. Кожна врятована дитина, кожна врятована родина – це гімн людяності та цінностей європейської родини. Проте це Абсолютне Зло не подолати без зброї, адже вона щодня рятує життя та дах над головою сотням тисяч мирних громадян України та військових, які їх боронять. Але потреби цієї зброї щодня збільшуються, і небо над українцями є постійно небезпечним. Амбасадори української культури, запрошені організаторами, наголосили, що це – війна екзистенціальна, війна цінностей, тому культурний, інформаційний фронт на підтримку України надзвичайно важливий. Варто відзначити, до речі, що студенти факультету з нетерпінням чекають на фаховий лекторій від Дмитра Буланова.
Від факультету журналістики ЗНУ до проєкту мала змогу долучитися Вікторія Ковпак. Її метою було нагадати учасникам заходу про те, що культура – потужний інструмент національної безпеки. А також про те, що сьогодні, наприклад, у Запорізькій області, де майже 70% тимчасово окупованих територій, під ракетами та градами захопивши міста й села, катуючи, ґвалтуючи жінок і дітей, росіяни одразу вимикають ТБ і радіо. Як і сотні років тому, загарбники спалюють українські історичні та художні книжки, а у бібліотеки, що залишилися вцілілими, привозять свої. Окупанти, шантажуючи життям близьких, змушують українських учителів переходити на російську програму навчання в школі з виключно російською мовою викладання. Загарбники складають списки так званих «нацистів» чи то «націоналістів». Туди потрапляють, у першу чергу, продуценти смислів – вчителі, викладачі, митці, журналісти. Потім їх злочинно викрадають і тримають у підвалах і гаражах для допитів. Як же символічно, що найстрашніша катівня з 2014 року на Донеччині створена в приміщенні найсучаснішого та креативнішого центру культури в Донецьку під назвою «Ізоляція».
«Нещодавно під час онлайн-сесії створила для студентів телеграм-канал, де головним фото розмістила картинку з національним прапором України, і студентка із селища Чернігівка зателефонувала в сльозах, аби я змінила те фото, бо чи не кожні два дні до них у будинок заходять росіяни й перевіряють наявність національних символів. “Ви знаєте, коли вони бачать наші національні кольори в телефоні чи в інтер’єрі або чують українську мову, – каже студентка, – вони звіріють, із сусіднього будинку тільки нещодавно повернули чоловіка з підвалу, де тримали тиждень”», – розповіла присутнім під час панельних дискусій Вікторія Ковпак. Тож на заході наголосили, що вороги влаштували не тільки геноцид, кривавий, фізичний, а й етноцид, лінгвоцид і культуроцид. Вони знищували й зараз намагаються знищити мову, історію, мистецтво.
Наприкінці заходу українська кінорежисерка Віра Яковенко показала фрагмент свого фільму «Невідома країна», який створює зараз разом із співавторкою з Німеччини (Nina Irina Roerig). Після панельних дискусій учасники змогли подивитися фільм режисерки «Подвійний Іммельманн», події якого розгортаються на Донбасі у 2014 році під час російської окупації. Також під час форуму актуалізували цитати української повоєнної еміграції в Німеччині. Зокрема, згадали вислів І. Багряного, який народився в Охтирці, котра на сьогодні перетворена на руїни російськими окупантами, та похований в Новому Ульмі (Німеччина): «Симбіоз ленінсько-сталінського комунізму й російського воскреслого імперіалізму, що являє собою форму російського войовничого фашизму, виключає в принципі свободу розвитку національної культури неросійських народів, а зокрема України, з мотивів імперіалістичних» («Українські вісті», 1952 р.). Для студентської та освітньої громади факультету журналістики усі учасники та куратори проєкту заклали потужний інтелектуальний культурний фундамент, на який спираємося в цій війні.
Куратори та співорганізатори проєкту: Вища школа мистецтв Offenbach Am Main, професор Хайннер Блум, Тетяна Орлова куратор українського проєкту ArtForum Ukraine, Дмитро Буланов, керівник Bulanov büro, модератор панельної дискусії Антоніна Черняк. Події культурного форуму на підтримку України відбуваються завдяки партнерам: меценатам Томасу Шнеттеру, науковцям та діячам культури з Німеччини, благодійній організації US Ukrainian Activists та українській IT-компанії DevIT. Зокрема, йдеться про підтримку митців: Максима Паленка, Нікіти Тітова, Дмита Буланова, Закентія Горобйова, Олега Білого та Соломії Гороб’юк.

УВАГА! Під час форуму проходить двотижневий благодійний аукціон, де можна придбати роботи українських художників. Зібрані кошти підуть на підтримку української армії та на реабілітацію дітей, постраждалих від війни.
Лінк на Аукціон робіт художників:
https://www.facebook.com/ArtForumzp
Стартова ціна благодійного внеску за роботу художника від 70 євро.
Кожен благодійник отримає друкований постер гарної якості формату А3, відкритий звіт за благодійні внески та фоторепортажі добрих справ, завдяки нашим спільним діям!
Для того, щоб взяти участь у ньому:
1. Обирайте роботу, або декілька, за номерами, які найбільше сподобались (передивитися роботи можна за вказаним вище лінком)
2. Пишіть у повідомлення на сторінку ФБ:
https://www.facebook.com/ArtForumzp
Необхідно написати, за яку суму благодійного внеску бажаєте придбати роботу. Можна пожертвувати більше за вказану суму за вашим бажанням. Виручені кошти підуть на потреби військовослужбовців і допомогу дітям, які постраждали внаслідок російської агресії. Питання та пропозиції щодо благодійного внеску можна поставити на сторінці ArtForum у ФБ.

Кафедра соціальний комунікацій та інформаційної діяльності

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини