Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: співзасновниця та директорка з розвитку приватної школи «ЕйдоС», професійна психологиня, вихованка факультету СПП Яна Грединарова

24.06.2022 15:55 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі розповідь вихованки факультету соціальної педагогіки та психології, співзасновниці та директорки з розвитку приватної школи «ЕйдоС», професійної психологині, коуча особистісного зростання, наставниці з досягнення результатів Яни Грединарової.

Пані Яна розповіла про студентські роки, свій професійний шлях й досягнення успіху:
- Навички психолога в мене проявлялися ще в школі, коли багато друзів зверталися за порадою, підтримкою чи мотивацією. Водночас в університеті я не показувала особливих досягнень, не була найкращою студенткою, незважаючи на червоний диплом. Проте відрізнялася особливою життєвою філософією – досягненням балансу між вдумливим навчанням і цікавим студентським життям. Яскравих спогадів зі студентських років дуже багато, серед них:
- раз на рік у нас були тижневі тренінги, й це було незабутньо. Ми й навчалися новим технікам, і пропрацьовували свої проблеми; - на 2 курсі мені поставили першу 4 замість 5, аргументувавши це тим, що знання в мене є, але я не змогла їх донести належним чином. Після цього я завжди окрему увагу приділяла презентації своїх знань;
- якось викладач історії сказав, що «автомат» отримають ті, хто напише з пам’яті 100 історичних дат. Скориставшись методами ейдетики, я з легкістю впоралася з цим завданням й отримала 5 балів.
Тому можу поділитися власним секретом успішного складання іспитів, на яких я отримувала лише «відмінно»:
1) завжди готувати свою відповідь на іспит на основі схеми FSP (функціонально-системний підхід, який використовується в «ЕйдоСі»);
2) обов’язково створювати позитивний настрій й усміхатися, заходячи в аудиторію й обираючи білет.
Мій професійний шлях розпочався з того, що я ще студенткою почала працювати психологом у початкових класах. І дисертацію на тему мотивації, писала разом із дітьми, оскільки вони складали вибірку експериментального дослідження. На захисті я здобула визнання навіть від моїх однокурсників, які мені аплодували. Перша екзистенційна криза сталася після закінчення університету. Бо всередині було почуття, що море по коліно й світ чекає на таку прекрасну фахівчиню як я. Але насправді все виявилося інакше.
У далекі 2000-і роки психологи не були в тренді й промислове місто особливо не жадало психологічної допомоги. Пам'ятаю, зі студентськими подругами ми обговорювали різні професійні мрії. Одна з таких ідей – створення кімнати, де можна бити посуд і таким чином знімати стрес.Така кімната з'явилася у нашому місті лише минулого року, а це майже 20 років потому, і це – своєрідний приклад довгого шляху застосування психологічних інновацій.
Згодом я стала завучем, а потім і директором з розвитку Школи «ЕйдоС». Також я завжди чимось паралельно займалася: був досвід викладання в ЗНУ, організації жіночого клубу «Women's network», управління центром розвитку «Стрекоза» та Дитячим міжнародним університетом, створення журналу та відеопередач, навіть здобуття другої вищої освіти як психологині і як стилістки. Мене приваблювали групові процеси, сцена, заходи, велика кількість людей і нетворкінг. Я завжди говорила, що персонально консультуватиму лише у винятковому випадку.
Другий важкий для мене рубіж був кілька років тому, коли я таки розпочала новий для мене вид діяльності – свою індивідуальну практику як коуч і наставниця. Реалізувавшись як організаторка освітніх івентів, продюсерка експертів і фахівчиня з особистого бренду, я вивела це в окрему послугу та почала брати клієнтів на індивідуальний супровід і навчання. До цього я залучаю, залежно від запиту, всі свої вміння, знання, досвід і базу контактів. Зараз я продовжую працювати в «ЕйдоСі», вести клієнтів, розвивати свій блог, виховувати двох доньок Катерину (3,8) та Вікторію (2,1) та постійно розвиватися.
Моя місія – допомагати людям зростати, вірити у власні сили, відкривати нові можливості, змінювати себе та жити яскравим і наповненим життям! Адже я знаю, як стати і залишатися креативною особистістю в різних умовах упродовж тривалого часу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: