Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутні хіміки ЗНУ прозвітували про проходження практики

Майбутні хіміки ЗНУ прозвітували про проходження практики

28.06.2022 13:27 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет освітній процес ознайомлювальна практика підсумкова конференція

Двадцять сьомого червня відбулася підсумкова конференція навчальної ознайомлювальної практики студентів 2 курсу біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) спеціальності 102 «Хімія», яка тривала впродовж двох тижнів під керівництвом доцентки кафедри хімії Вікторії Генчевої.

Навчальна ознайомча практика – це складник підготовки фахівця-хіміка. Вона триває на оснащеній базі ЗВО, а також – на сучасних підприємствах і в організаціях хімічного та фармацевтичного спрямування. Під час її перебігу студенти ознайомилися із сайтами основних підприємств м. Запоріжжя. Здобувачі освіти більше дізналися про виробництво фармацевтичної, харчової та інших видів продукції. Зазначені підприємства мають атестовані лабораторії, які оснащені сучасними аналітичними приладами для проведення фізико-хімічного, радіологічного та мікробіологічного контролю якості вхідної сировини, напівпродуктів і готової продукції. Студентів особливо зацікавила фізико-хімічна лабораторія відділу контролю якості фармацевтичної фабрики «Віола». Вона оснащена сучасними приладами від провідних закордонних фірм: газовими хроматографами з генераторами високочистих газів, високоефективними рідинними хроматографами, системою отримання ультрачистої води для хроматографії тощо, а також лабораторії ТОВ «Квас Бевериджиз».
Після завершення практики студенти оформили звіт й індивідуальне завдання, присвячене якісному та кількісному аналізу в аналітичній хімії, що використовуються лабораторіями для здійснення контролю якості сировини та продукції за конкретними показниками. На підсумковій конференції відбулися захисти індивідуальних завдань. Також її учасники поділилися враженнями від проходження практики та від оглядових онлайн-екскурсій. Студент 2 курсу спеціальності 102 «Хімія» Андрій Пушкар зазначив: «Практика мала надзвичайно важливе значення для підготовки мене як професійного хіміка. Вона наочно продемонструвала, на які підприємства в Запоріжжі можна влаштуватися в якості хіміка-аналітика після успішного закінчення бакалаврату і магістратури в ЗНУ». Студентка 2 курсу Діана Зайковська відзначила: «На всіх виробництвах обов’язково потрібен хімік-аналітик, бо на кожній стадії виробництва потрібно якісно перевіряти продукцію та сировину перед її застосуванням. Адже подальше використання та приготування продукції, яка не підходить під стандарти й погано перевірена хіміком, негативно впливає на виробництво». Їхня однокурсниця Анна Сахарова звернула увагу присутніх на те, що для професійної підготовки хіміка практика необхідна. Кожен зі студентів виділив під час неї для себе щось важливе, зробив висновки. Ця практика дала змогу розглянути діяльність підприємств більш детальніше, а це допоможе в майбутньому визначитися з роботою.
Біологічний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: