Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ІННІ ЗНУ зможуть стажуватися в провідному польському університеті

Студенти ІННІ ЗНУ зможуть стажуватися в провідному польському університеті

За дорученням ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова, двадцять першого-двадцять другого червня 2022 року в м. Ченстохова (Республіка Польща) відбулась офіційна зустріч директорки інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Наталі Метеленко та кураторки міжнародних проєктів ІННІ Ірини Сіліної з керівництвом Ченстоховського Політехнічного Університету (Politechnika Częstochowska). Захід присвятили обговоренню питань співпраці в рамках меморандуму, укладеного та погодженого ректорами цих закладів вищої освіти 25.10.2021 р.

Робочі зустрічі з керівниками шести факультетів Politechnika Częstochowska організували на високому рівні, завдяки злагодженим діям керівництва й відповідальних за їхнє проведення співробітників Biuro Studentów Zagranicznych (структурного підрозділу, який вирішує питання міжнародного співробітництва університетів) – dr hab.inż. Andrzej Zaborski, prof.PCz; dr Ewa Moroz; mgr Ewa Kubicka; mgr Julia Kuc. Упродовж двох днів тривали обговорення представників ЗНУ з керівниками таких підрозділів польського вишу: факультету інженерії виробництва та технології матеріалів; електротехнічного факультету; факультету інфраструктури та охорони середовища; факультету інженерної механіки та інформатики; факультету менеджменту й будівельного факультету. За результатами переговорів розробили механізм проходження стажування в Politechnika Częstochowska студентами інженерних спеціальностей ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ за такими напрямами, як: електротехніка, електроніка та телекомунікації, автоматизація та робототехніка, механіка та будова машин, мехатроніка, інформатика, енергетика, металургія, інженерія матеріалів, управління та інженерія виробництва, інженерія навколишнього середовища, еко-інновації в інфраструктурі навколишнього середовища та будівництво.
Механізм академічної мобільності передбачає не тільки власне заняття (лекційні та практичні), а й виробничу практику на підприємствах м. Ченстохова (Польська Республіка), що надає цій програмі додаткової значущості. Адже студенти отримають практичний дослід роботи на підприємстві, тож її можна розглядати як елемент дуальної освіти. У програмі беруть участь студенти 2-4 курсів інженерних спеціальностей (без обмежень кількості студентів з однієї спеціальності) упродовж першого семестру, починаючи з 01.10.2022 р. Підготовка документів до проходження програми академічної мобільності відбудеться в липні 2022 р.
Запропонований колегами Politechnika Częstochowska унікальний підхід до програми академічної мобільності студентів інженерних спеціальностей спрямований на подальше, у перспективі, навчання студентів у магістратурі ЗНУ та Politechnika Częstochowska за програмою «Два дипломи». Як слушно зауважила директорка ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Наталя Метеленко, «наші студенти інженерних спеціальностей, котрі навчаються на освітньому рівні “бакалавр”, отримують досвід теоретичної та практичної підготовки, яка буде мотивувати продовжити навчання в Запорізькому національному університеті в магістратурі». Зауважимо також, що всі інженерні напрямки, за якими здійснюватиметься навчання, мають акредитацію Європейської Федерації Національних Інженерних Асоціацій (FEANI). За результатами програми академічної мобільності студенти ЗНУ отримують сертифікати, в яких окремо зазначать години проходження виробничої практики. Від ректора ЗНУ Миколи Фролова представники ІННІ висловили щиру подяку керівництву та колегам із Politechnika Częstochowska за відкритість до співпраці, високий професіоналізм і підтримку наших ініціатив у такий складний для України час.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: