Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті обговорили актуальні питання, пов’язані зі стипендіальними виплатами

01.07.2022 13:32 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University факультети стипендіальна комісія виплата академічних стипендій соціальні стипендії рейтингові списки студентів

Тридцятого червня під головуванням першого проректора Олександра Бондаря в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання стипендіальної комісії. Учасниками заходу стали проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко, заступниця головної бухгалтерки Наталія Косяк. А також – декани та заступники деканів факультетів, директорка інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко й представники студентської ради ЗНУ.

Учасники зборів обговорювали стан стипендіального фонду університету. Вони затвердили рейтингові списки студентів бюджетної форми навчання та реєстр осіб для отримання соціальних й академічних стипендій. На початку заходу Олександр Бондар ознайомив присутніх із листом МОН України від 6 червня 2022 року «Про фінансування видатків на стипендіальне забезпечення», згідно з яким обсяг бюджетного фінансування забезпечує виплату стипендії не більш ніж на 40 відсотків студентів денної форми навчання. Відповідно, «на 1757 бюджетників, – зазначив Олександр Григорович, – затверджений Вченою радою ЗНУ ліміт стипендіатів по університету становить 678 студентів. Із них – 141 особа отримуватиме 2550 грн. Йдеться про спеціальності та освітні програми, які, відповідно до Постанови про питання стипендіального забезпечення, віднесені до спеціальностей із підвищеною стипендією. Ще 537 студентам призначена звичайна академічна стипендія в розмірі 2000 грн». Проректор підкреслив, що у зв’язку з тим, що фінансування за цією статтею надаватиметься щомісячно, «неможливо гарантувати залишок, який можна використати для призначення академічних стипендій за особливі успіхи в навчанні». Проте доповідач зазначив, «якщо будуть залишки, додаткові обсяги фінансування, то ми завжди зможемо повернутися до питання призначення стипендій за особливі академічні досягнення».
Окрему увагу на заході приділили необхідності прискорення підготовки документів для призначення соціальних стипендій. Олександр Бондар зауважив, що це необхідно, передусім, для того, щоб студенти мали можливість отримати її в липні. Зі свого боку, Наталія Косяк зазначила, що всі документи готові станом на 1 липня, тож студенти зможуть своєчасно отримати призначену їм соціальну стипендію. Учасники засідання затвердили рейтингові списки, надані факультетами. Присутніх проінформували, що наступне засідання стипендіальної комісії відбудеться 4 липня. Наприкінці заходу Олександр Бондар подякував усім за плідну роботу.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: