Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали з ювілеєм декана факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму Миколу Малікова

04.07.2022 08:00 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров'я та туризму ювілей поздоровлення

Третього липня колеги, друзі, однодумці, здобувачі освіти й випускники поздоровляли доктора біологічних наук, професора кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту, декана факультету фізичного виховання, здоров'я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), досвідченого педагога й знаного науковця Миколу Малікова із 65-річчям.

Уже понад 35 років Микола Васильович працює в Запорізькому національному університеті. На сьогодні всі свої сили, знання й досвід шановний ювіляр віддає розвитку керованого ним факультету й підготовці нових поколінь висококваліфікованих фахівців, потрібних нашій країні, – тренерів, спортсменів, реабілітологів і представників туристичної галузі. Базову вищу біологічну освіту Микола Маліков здобув у 1979 році. У 1983 році він захистив кандидатську дисертацію, а у 2003 році відбувся захист його докторської дисертації в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. Вчене звання доцента кафедри фізіології і біохімії тоді ще Запорізького державного університету йому присвоїли у 1988 році, а з 2004 він стає професором кафедри фізичної реабілітації. Із 2000 року шановний іменинник керує роботою науково-педагогічних працівників кафедри фізичної реабілітації, а з 2003 року – обіймає посаду декана факультета фізичного виховання, здоров'я та туризму ЗНУ. Микола Васильович – добре знаний в Україні та за її межами вчений, до кола інтересів якого входять нормальна й спортивна фізіології та фізична реабілітація. Він – засновник наукової школи з проблем адаптації організму до різноманітних факторів зовнішнього середовища. Під його керівництвом успішно захистили вже кілька десятків кандидатських і докторських дисертацій.
Окрім іншого, Микола Васильович – член експертної ради ДАК України, заступник голови спеціалізованої вченої ради Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту, голова Запорізького відділення Асоціації реабілітологів України й Товариства біофізиків України. Він – член редколегії фахових збірників «Вісник Запорізького національного університету. Біологічні науки», «Спортивний вісник Придніпров'я», «Український медичний альманах», головний редактор фахового збірника «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання і спорт». Знаний науковець – автор майже 400 публікацій, серед яких 7 монографій (зокрема, це – «Сучасні проблеми адаптації», «Сучасні проблеми фізичної реабілітації», «Медико-біологічне забезпечення у спорті» та інші) та близько 20 навчальних посібників із грифом МОН України («Функціональна діагностика у фізичному вихованні та спорті», «Фізіологія фізичних вправ у запитаннях та відповідях», «Фізіологія людини», «Основи фармакології», «Основи тренувального процесу в легкій атлетиці»). На його рахунку – кілька десятків патентів на винаходи та авторських свідоцтв. У 2005 році Миколу Малікова обрали дійсним членом Міжнародної академії менеджменту в освіті та культурі, а у 2009 році він став дійсним членом Академії вищої освіти України. Шановному науковцю присвоїли почесні звання «Відмінник освіти України» (2005), «Почесний працівник фізичної культури і спорту України» (2007), «Заслужений діяч науки і техніки України» (2011). У 2008 році відомого вченого нагородили медаллю «За розвиток запорізького краю». За плідну адміністративну, наукову й громадську діяльність його неодноразово відзначали почесними грамотами МОН України та ректора ЗНУ.
Для студентів Микола Васильович – не тільки викладач теоретичних курсів із «Фізіології людини», «Спортивної медицини» та «Фізіології спорту», декан факультету й відомий науковець, також він – старший друг і наставник, до якого можна звернутися за допомогою та порадою. А для співробітників факультету Микола Маліков – досвідчений мудрий колега, котрий завжди зрозуміє та підтримає кожного. Під його керівництвом уже багато років факультет невтомно розвивається, готує висококваліфікованих фахівців для країни, серед його студентів і випускників – відомі спортсмени, чемпіони й переможці олімпіад.
Видатному вченому й освітянину науково-педагогічні працівники й студентська спільнота ЗНУ засвідчує свою щиру пошану й глибоку вдячність. Цього святкового дня, шановний Миколо Васильовичу, представники університету бажають Вам успіхів у всіх починаннях, нових звершень, втілення в життя всіх планів і задумів. А ще, здійснення колективної мрії всього українського народу – миру й Перемоги на нашій землі!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: