Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юристи ЗНУ долучилися до заходів із нагоди 20-річчя адміністративної юстиції в Україні

04.07.2022 15:10 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет наукова діяльність конференція співпраця зі стейкґолдерами

Першого липня 2022 року на базі Запорізького окружного адміністративного суду відбулася науково-практична конференція «Адміністративна юстиція як символ верховенства права в демократичній державі», присвячена 20 річниці цього різновиду юстиції в Україні. Серед запрошених на цей особливий науковий захід були представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Запорізький окружний адміністративний суд був, є та надалі залишатиметься одним з основних стейкґолдерів у підготовці фахівців зі спеціальності 081 «Право». Представники ЗНУ тісно співпрацюють зі своїми колегами із суду щодо підготовки кадрів, методичного, наукового супроводу процесуальної діяльності, правопросвітницьких, благодійних, волонтерських проєктів. Для участі в тематичному науково-практичному заході зібралися судді, працівники суду, серед яких, до речі, – чимало випускників юридичного факультету ЗНУ різних років. А також – їхні колеги із судових установ, правоохоронних органів Запорізької та інших областей, вчені юристи, представники органів державної влади та місцевого самоврядування.
Із вітальними словами звернувся голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух, голова Третього апеляційного адміністративного суду Анатолій Коршун, голова Запорізького окружного адміністративного суду Олег Прудивус, а також – голова Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду Михайло Смокович. Зокрема, Олександр Старух зазначив, що «Співпраця юридичного факультету ЗНУ й Запорізького адміністративного суду – тривала й плідна, вона розпочалася з моменту створення суду й початку його діяльності. У вас є можливість розвивати галузь, яка в Україні відповідає за справедливість. Сьогодні в нас – складні умови, йде війна, тому ми не тільки захищаємо рідну землю, а й наші цінності. Дійсно, судова гілка влади за останні десятиліття зробила великий крок уперед. Разом із тим, переконаний, якщо працювати, а ви це демонструєте щодня, можна знайти відповідь на питання: що таке справедливість? Ми – єдина країна Європи, яка воює за свободу, адже нам вона дістається не просто – її треба виборювати. Дякую суддям, які працюють і також допомагають воїнам». Під час заходу, який проходив у змішаному – очно-дистанційному форматі, учасники обговорили проблеми здійснення адміністративного судочинства в умовах воєнного стану в Україні та гарантій забезпечення дотримання його принципів під час розгляду окремих категорій адміністративних справ. Вони розглянули проблематику стандартизації доказування в судочинстві. Присутні зосередили увагу на основних векторах законотворчої діяльності, зорієнтованої на забезпечення ефективності адміністративного судочинства в Україні в умовах викликів воєнного часу. Зацікавленість у них викликали питання ефективності вітчизняних нормативних моделей розгляду окремих категорій справ, пошуку шляхів запозичення зарубіжного досвіду щодо дистанційного розгляду адміністративних справ, акумулювання ресурсу наукової фахової спільноти та суддів задля забезпечення ефективності розгляду публічно-правових спорів в адміністративному судочинстві в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні. Представники ЗНУ змогли не лише презентувати результати своїх досліджень, долучитися до фахових дискусій. Вони також мали можливість визначити основні напрямки подальшої співпраці зі стейкґолдером, поспілкуватися з випускниками та провести профорієнтаційні зустрічі.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: