Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У межах практики студентів-інформаційників відбулася низка зустрічей із роботодавцями

У межах практики студентів-інформаційників відбулася низка зустрічей із роботодавцями

У межах практики студентів-інформаційників відбулася низка зустрічей із роботодавцями
11.07.2022 09:10 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітня програма Інформаційно-комунікаційна справа освітній процес практика

Червень – традиційний місяць практики студентів факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). У цей час здобувачі вищої освіти можуть закріпити отримані впродовж року теоретичні знання, сформувати практичні навички роботи в інформаційних установах й організаціях. Майбутні інформаційники цього літа здобували досвід інформаційної та комунікаційної діяльності як у міських організаціях і підприємствах, таких як Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, ГО «Запоріжжя без сміття», ГО «Стратегічна візія», інформагенція «Native Media», так і в університетському відділі діловодства та архіву.

13 червня група студентів-першокурсників ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» мала змогу віртуально відвідати відділ діловодства та архіву ЗНУ. Це – надійна платформа й для проходження практики, і для перспективи працевлаштування та для фахової експертної консультації. Провідна фахівчиня відділу Юліанна Полюшко професійно, але водночас доступно й наочно поділилася із першокурсниками секретами документообігу й організації діловодства такої потужної установи, як національний університет. Функціонал відділу, його завдання, структура, універсальність фахових компетентностей працівників, підготовка, упорядкування та поширення організаційно-розпорядчої документації, платформи для підвищення кваліфікації – питання, що стали предметом обговорення студентів. Цікавим був досвід відділу щодо імплементації в роботу нового ДСТУ 4163:2020, який набрав чинності від 01 вересня 2021 року, адже студенти в рамках дисципліни «Діловодство та документознавство» вже встигли ознайомитися з новаціями, проте їм цікаво було почути алгоритми їхнього впровадження на практиці. Отримавши цінні поради, студенти висловили надію офлайн ознайомитися з унікальними архівними теками історії університету та поспостерігати за діловодним процесом, а для закріплення матеріалу отримали завдання вирішення ситуаційних мінікейсів із діловодства.
Продовженням документознавчої траєкторії практики стало проходження актуального онлайн-курсу про роботу з архівами КДБ «Розсекречені», розробленого студією онлайн-освіти «EdEra» та Центром досліджень визвольного руху, у якому вдало поєдналися й навчальні, і просвітницькі модулі. Наприклад, студенти отримали відповідь на запитання: «чому не потрібно йти до архіву?». Їм розповіли про типи архівів й архівних документів; про те, як читати архівно-слідчі справи; про вербування агентів, зокрема, про агентурні справи, типи агентів, способи вербування; про те, що приховують оперативні справи та інші масиви документів. Фінальне тестування та сертифікація показали освітні результати студентів. Наступним етапом практики стало спілкування з представниками комунального закладу «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» (ЗОУНБ). Дистанційну екскурсію бібліотекою проводили її директорка Ольга Волкова та працівниця відділу документів іноземними мовами Христина Галустова. Вони розповіли про значення праці бібліотекаря, важливість бібліотечної та архівної справи, роль бібліотеки в суспільстві та види послуг, що надає цей заклад. Також студенти ознайомилися з організаційною структурою Запорізької обласної універсальної бібліотеки. Вона входить до Української бібліотечної асоціації та у своїй діяльності орієнтується на Стратегію розвитку бібліотек УБА, напрямки якої формуються на основі стратегій розвитку бібліотек таких міжнародних організацій, як IFLA, що, своєю чергою, базуються на цілях сталого розвитку від ООН. Бібліотека та її відділи, зокрема, наукової інформації та бібліографії, документів іноземними мовами, мистецький відділ та інші мають свої сторінки в соціальних мережах Facebook, Тwitter, із якими студентів ознайомила Христина Галустова. До того ж, у відділі літератури іноземними мовами діє «English Speaking Club», учасники якого вдосконалюють своє володіння англійською. Студенти долучилися до наповнення сторінок бібліотеки в мережі Facebook, підготувавши презентації до визначних дат у галузі науки й техніки.
Фахівчиня відділу документів з економічних та технічних наук Ірина Демчук під час спілкування зі студентами наголосила, що пріоритетний напрямок діяльності цього підрозділу – обслуговування фахівців промислового виробництва, професіоналів у галузі менеджменту бізнесу та підприємництва. Тут широко представлена література з економічних, фінансових питань, банківської справи, маркетингу й ІТ-технологій. На сьогодні ЗОУНБ – не просто скарбниця знань, а й інтелектуально-духовний центр, у якому відбуваються різноманітні культурно-освітні та мистецькі заходи, зокрема конференції, презентації, майстер-класи, виставки. Тут діють клуби за інтересами. Також під час практики студенти зустрілися з працівниками інформаційно-бібліотечної галузі в межах таких міжнародних і всеукраїнських заходів, як Симпозіум про стан і діяльність бібліотек у сучасній Україні, який організувала Українська бібліотечна асоціація спільно зі Школою інформації Університету Сан-Хосе (США); вебінар із цифрової безпеки від Академії української преси, організований у рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійнаграмотність». Здобувачі освіти також долучилася до науково-мистецького форуму «Музи не мовчать!».
Під час проведених зустрічей студенти не тільки набули нових знань, але й створили власні інформаційні продукти й отримали сертифікати. За словами студентки 2 курсу ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» Юлії Даниленко, «за період практики я ще більше переконалася, що професія бібліотекаря – дуже відповідальна, цікава, креативна та неймовірно захоплива. На сучасному етапі бібліотека – це не другорядне джерело знань, порівняно з інтернетом. Нові інформаційні реалії стимулюють бібліотеки до пошуку ефективних шляхів залучення аудиторії». На звітній конференції студенти подякували керівникам і представникам баз практики, а також організаторкам зустрічей – професорці кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Вікторії Ковпак і доцентці Тетяні Іванюсі – за надані можливості й новий цікавий досвід інформаційної діяльності.

Кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності факультету журналістики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини