Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Фаховому коледжі бізнесу та харчових технологій ЗНУ триває друга хвиля вступної кампанії-2022

20.07.2022 09:06 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Коледжі та філії Торговий коледж ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій вступна кампанія прийом заяв і документів

У відокремленому структурному підрозділі «Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University)» завершилася перша хвиля вступної кампанії – прийом заяв і документів від абітурієнтів на основі базової середньої освіти.

Варто відзначити, що найбільшим попитом цього року у вступників користуються спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і «Маркетинг»; на 3 місці – «Харчові технології», на 4 місці – «Облік і оподаткування». Усього від вступників на базі 9 класів надійшло 108 заяв. Нагадаємо, що до 02 серпня триває додатковий набір для вступників на основі базової середньої освіти винятково за кошти фізичних або юридичних осіб за всіма спеціальностями. Вступна кампанія в умовах дії воєнного стану значно відрізняється від минулорічної. Представники Міністерства освіти і науки України у 2022 році внесли кардинальні зміни до «Правил вступу до фахових закладів освіти на базі 9 класів». У вступників з’являється багато запитань із цього приводу. Тож при відбірковій комісії коледжу працює консультаційний центр, де майбутнім студентам допомагають створювати електронні кабінети та подавати заяви. Також від співробітників закладу освіти вступники в телефонному режимі отримують вичерпну інформацію з усіх питань, які в них виникають.
Одним із вагомих нововведень є те, що в попередні роки вступники на основі базової середньої освіти документи подавали в паперовій формі й особисто, а електронні кабінети повинні були створювати лише вступники на основі повної середньої освіти, після закінчення 11 класів. Але цьогоріч створення електронних кабінетів – це обов’язкова умова для вступу й для дев’ятикласників, і для одинадцятикласників. На сьогодні тривають індивідуальні усні співбесіди з української мови з абітурієнтами, які вступають на базі 9 класу. Згідно з «Правилами прийому на навчання до ВСП ФКБХТ ЗНУ в 2022 році», саме таким є вступне випробування для тих, хто вступає на основі базової середньої освіти на державне замовлення.
Із 14 липня стартувала друга хвиля вступної кампанії для вступників на базі повної загальної середньої освіти й представників інших категорій. Для цих абітурієнтів коледж пропонує 5 місць за державним замовленням на спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» і 15 місць за державним замовленням на спеціальність «Харчові технології» за денною формою навчання. Також абітурієнти можуть вступити на заочну форму навчання за кошти фізичних і юридичних осіб. Крім того, вступники на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «Кваліфікований робітник» і «Молодший спеціаліст» можуть вступити на денну та заочну форму навчання за кошти фізичних і юридичних осіб. Наступний етап – оприлюднення рейтингових списків із зазначенням осіб, рекомендованих до зарахування, які формуються на основі конкурсної пропозиції. Звертаємо увагу, що повідомлення вступників про отримання або неотримання права здобувати фахову передвищу освіту – обов’язкове. Вступна кампанія в коледжі триватиме до 22 вересня. Представники закладу фахової передвищої освіти впевнені, що вони зможуть забезпечити успішну реалізацію всіх етапів вступу та бажають усім абітурієнтам досягти мрії та зустріти початок нового навчального року вже студентами коледжу.

Сайт коледжу: www.zgefcznu.in.ua

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: