Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Миколою Маліковим

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Миколою Маліковим

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Миколою Маліковим
21.07.2022 15:13 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування профорієнтаційна діяльність проєкт Чому ЗНУ

У рамках реалізації профорієнтаційного проєкту «Чому ЗНУ?» (ZNU, Zaporizhzhia National University) читачі можуть ознайомитися з інтерв’ю з деканами всіх факультетів і директоркою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні. Сьогодні пропонуємо вашій увазі розмову з деканом факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Миколою Маліковим, у якій йтиметься про факультетські традиції, переваги навчання на ньому й наукову діяльність науково-педагогічних працівників.

Дарина Куліченко: - Миколо Васильовичу, розкажіть, будь ласка, про себе, про те, як Ваше життя пов’язане з факультетом фізичного виховання, здоров’я та туризму?
Микола Маліков: - Думаю, що мій життєвий шлях досить традиційний. У дитинстві захоплювався ковзанами, лижами, грав у хокей. Але особливе захоплення – це футбол. Багато років я займався у футбольній школі при спортивному клубі, виступав за молодіжний склад, згодом – за збірну університету. Та через травму коліна не зміг продовжити спортивну кар’єру. Однак залишився в спорті вже як науковець, зокрема вивчав фізіологію спорту, спортивну медицину, функціональну діагностику. Майже 40 років, із 1985 року, моє життя пов’язане із Запоріжжям, із Запорізьким спершу державним, а потім – національним університетом, де я пройшов шлях від викладача до декана факультету, захистив докторську дисертацію, став професором, академіком Академії вищої освіти України, заслуженим діячем науки та техніки України. Окремо пишаюся тим, що маю власну наукову школу. Під моїм керівництвом захищені 3 докторські й більш ніж 30 кандидатських дисертацій.
Д.К.: - Розкажіть, будь ласка, більш детально про Ваш факультет, про його традиції.
М.М.: - Наш факультет має славетну історію та традиції. У 2023 році ми відзначатимемо його 55-річчя з дня заснування. Йому притаманні унікальні характеристики. По-перше, він – беззаперечний лідер у підготовці фахівців галузі фізичної культури та спорту нашого регіону. В області є інші ЗВО та факультети, які готують таких фахівців. Але їм важко конкурувати з нами: наш факультет – авторитетний не лише в Запоріжжі, а й на рівні всієї України. По-друге, його унікальність полягає в тому, що майже 100% науково-педагогічних працівників – це його випускники. У нас є аспірантура й докторантура, тож ми підтримуємо таку традицію: кращі випускники, яким подобається займатися наукою, продовжують навчання, а згодом починають викладати на рідному факультеті. А ще, до відмінностей факультету я б відніс те, тут навчаються здобувачі освіти за дуже різними спеціальностями: не лише за традиційними, такими як «Фізичне виховання та спорт», у нас діють ОП «Туризм», «Готельно-ресторанна справа», «Фізична терапія», «Ерготерапія», які потребують знань у галузі економіки, менеджменту, володіння іноземними мовами. І все це – єдина родина, наш унікальний факультет.
Д. К.: - Розкажіть, будь ласка, де Ваші студенти за цими спеціальностями проходять практику?
М.М.: - Дуже слушне питання, бо при підготовці фахівців важлива не лише теорія, а й практика. Зокрема, студенти таких спеціальностей, як «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» майже 15 років проходять практику на провідних курортах Туреччини, Болгарії та Кіпру. На факультеті існує домовленість із готелями Албанії. Важливо, що студенти мають можливість підписувати під час закордонного стажування індивідуальні контракти. Чимало наших випускників після завершення навчання, завдяки цьому, розпочинають побудову кар’єри закордоном. Представники таких спеціальностей, як «Фізичне виховання та спорт», мають можливість проходити практику в найбільш авторитетних і відомих спортивних клубах і спортивних школах не лише нашого регіону, а й усієї країни. Майбутні фахівці зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія», яка перебуває на межі спорту й медицини, проходять практику в медичних закладах і в спортивних установах. Це стає базою для їхнього подальшого працевлаштування.
Д.К.: - Чим займається студентське самоврядування на факультеті? Які його головні завдання?
М.М.: - Як і на будь-якому іншому факультеті, наша студентська рада – це креативна група, яка займається майже всіма питаннями, котрі хвилюють студентів. Представники студради – серед членів факультетської Вченої ради, вони беруть участь в управлінні факультетом.
Д. К.: - Ви сказали, що на факультеті діє власна наукова школа. Розкажіть, будь ласка, про основні напрямки її діяльності.
М.М.: - Серед основних напрямків досліджень варто виокремити, по-перше, вивчення адаптивних можливостей організму людини до факторів впливу зовнішнього середовища, починаю від екстремальних умов до кліматичних змін і впливу пандемії. А ще, це – оптимізація тренувального процесу спортсменів вищої кваліфікації для досягнення високих результатів. Далі – це розробка методів експрес-оцінки функціонального стану здоров’я людини. Крім того, у нас – багато наукових праць, пов’язаних із педагогікою.
Д. К.: - Ви вже казали, що найкращі студенти після завершення навчання залишаються працювати на факультеті. Про яких ще відомих випускників Ви можете розказати?
М.М.: - У нас дуже багато відомих випускників, які успішно реалізувались у різних галузях життя. По-перше, це – наші видатні спортсмени, серед яких олімпійські чемпіони, такі як Сергій Кушнерюк, Тетяна Самойленко, Ольга Стражева, призери Олімпійських ігор Армен Варданян, Едуард Петров, Денис Сілантьєв. Крім спортсменів, це – представники органів державного управління, силових структур, представники шоу-бізнесу та багатьох інших професій.
Д.К.: - Скажіть, будь ласка, як можуть зв’язатися з Вами абітурієнти, у яких виникли запитання та які зацікавилися Вашим факультетом?
М.М.: - Ми раді бачити вступників за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дніпровська, 33-А, навчальний корпус № 4, кабінети № 204 та 205. Також можна зателефонувати за номером: 0612 228 75 54 або написати на електронну адресу: fizvosp@znu.edu.ua
Багато інформації про факультет розміщено на його сторінці на сайті ЗНУ за лінком:
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments/fizvosp

Переглянути інтерв’ю з деканом факультету фізичної культури, спорту та туризму можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=fzJLVv5Dq3I

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини