Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, кореспондентка, копірайтерка Ірина Крамаренко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, кореспондентка, копірайтерка Ірина Крамаренко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, кореспондентка, копірайтерка Ірина Крамаренко
03.08.2022 13:14 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики пресслужба

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики, кореспонденткою, копірайтеркою Іриною Крамаренко (2021 рік випуску після завершення магістратури).

Розкажіть, будь ласка, чому свого часу Ви обрали для здобуття вищої освіти саме ЗНУ?
Я обирала серед вишів Запоріжжя: бажання поїхати в інше місто не було. Під час проведення Дня відкритих дверей нас зустрів тодішній декан Володимир Миколайович Манакін. Завдяки його зверненню до абітурієнтів, захотілося навчатися саме в ЗНУ!
Які спогади щодо студентських років є для Вас найціннішими та які отримані у виші знання стали найкориснішими в дорослому житті й у роботі?
Перший курс став періодом не тільки інтенсивного навчання, а й розваг – участі в різноманітних заходах факультету й вишу. Завдяки цьому з’явилися нові цікаві знайомства. Окрім цього, велика кількість навчальних практик у різних ЗМІ надала досвід, який згодом знадобився під час влаштування на роботу.
Яких викладачів Ви найчастіше згадуєте зараз, чи спілкуєтесь із ними після завершення навчання?
Майже з усіма викладачами склалися дружні та шанобливі відносини. Мені приємно зустріти моїх наставників у місті. Також я знаю, що, якщо буде потреба, можу звернутись до когось із них із впевненістю, що мені не відмовлять у допомозі. Вдячна абсолютно всім викладачам факультету журналістики. Однак деякі дисципліни й окремі пари запам’яталися трохи більше. Зокрема, їх викладали В.Манакін, К.Сіріньок-Долгарьова, А.Баранецька, Н.Тяпкіна, Н.Виговська, Ю.Любченко, В. Костюк, П.Мірошниченко. Також досі згадую міжфакультетські дисципліни, які викладали І.Широкова, Л.Кривега, Н.Мосол.
Чи зустрічалися з колишніми одногрупниками, чи цікаво було дізнатися, чим саме вони займаються на сьогодні?
З багатьма одногрупниками періодично спілкуюсь, іноді можемо зустрітися під час робочих заходів. Радію їхнім успіхам, особливо в тих, хто знайшов роботу своєї мрії й досяг поставлених цілей. Мене це надихає й мотивує на власному життєвому шляху.
Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби знову стали студенткою?
Можливо, але я не маю звички шкодувати про минуле. Мені подобається бути там, де я є, а до цього мене привів певний шлях. Одна зі стежок проходила саме через журфак ЗНУ й це мені до вподоби!
Чим Ви сьогодні займаєтесь, у якій галузі працюєте, як саме обрали цю професію?
Я працюю інтернет-журналістом на сайті “Акцент”. Я знайшла цю роботу (до речі, завдяки викладачці кафедри журналістики О.Усмановій) на початку третього курсу. Відтоді працюю тут, тому що задоволена умовами.
Що Вас надихає у роботі та якими здобутками Ви пишаєтесь?
Я люблю працювати з текстом, тому сидіння за комп'ютером і написання новин і статей мене насправді дуже надихає, хоч може для когось це нудно й нецікаво. Разом із тим, я люблю відвідувати заходи, спілкуватися з людьми, тому отримую задоволення від того, що роблю. Я не можу сказати, що в мене є якісь особливі здобутки. Я розумію, що журналістська праця це піщинки у великому океані. Будь-який матеріал має сенс тут і зараз, а наступного дня про нього ніхто не згадає. Але ці маленькі щоденні повідомлення для когось можуть бути дуже важливими. Разом вони можуть сформувати порядок денний, а згодом і громадську думку загалом. Найбільше радості отримую тоді, коли написані матеріали «спрацювали» й щось змінили на краще в житті міста, ми допомогли комусь.
Які Ваші професійні пріоритети?
Обираючи новину для написання, я завжди ставлю собі одне питання – чому це важливо? У перші дні війни це особливо було помітно. Мабуть, усі українці в перші тижні спали зі смартфонами, щоб не пропустити важливу інформацію. Приємно було відчувати те, що вдавалося знаходити відповіді на питання, які всіх хвилювали, через відповідні пресслужби, й сповіщати своїх читачів. Отже, все, що може бути важливим або матиме позитивний ефект і є моїм орієнтиром у роботі. Власне пріоритети полягають у тому, що треба, перш за все, шукати й надавати людям те, чого вони потребують, а також працювати над своїми навичками, постійно їх покращувати.
Яким Ви бачите своє подальше професійне майбутнє, про що мрієте?
Завдяки тому, що на роботі постійно з’являються нові можливості й виклики, сумувати не доводиться. Однак, я також періодично працюю як копірайтерка, беру участь у різних короткострокових проєктах, тому мої двері завжди відчинені для нових можливостей. Мрію з часом спробувати себе в чомусь новому або ж навіть створити власний сайт. Поки що накопичую для цього досвід.
Що Ви можете порадити студентам і випускникам ЗНУ, зокрема Вашого факультету?
Менше жалітися й більше вчитися! За 5,5 років навчання ми вивчили багато різних дисциплін від викладачів із різними методами викладання. Однак, на мою думку, не варто очікувати, що виш може зробити з когось успішного журналіста, юриста, менеджера тощо. Я вважаю, найголовніше, що дає вища освіта – вміння вчитися, знаходити й брати те, що тобі знадобиться в майбутньому. І в цьому мають допомогти викладачі, але перш за все – власні зусилля.
Дякуємо Вам за відповіді на запитання й бажаємо успіхів в особистому й професійному житті!

Спілкувалася Марія Канцелярист

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 


Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Втілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе у професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
https://bit.ly/2HixRA8
Сьогодні архів проєкту - це вже більше 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Схожі новини