Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ відвідав перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко: брифінг присвятили питанням підготовки системи освіти до навчального року

05.08.2022 18:43 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University перший заступник міністра освіти і науки України брифінг

Сьогодні, п'ятого серпня, ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відвідав перший заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко. Гість перебував у Запоріжжі із робочим візитом. Він присвятив його питанням підготовки системи освіти в нашому регіоні до нового навчального року. Також Андрій Олександрович зустрівся із керівництвом університету – ректором Миколою Фроловим, проректорами – Олександром Бондарем, Юрієм Кагановим, Геннадієм Васильчуком. Згодом у приміщенні Музею історії та розвитку ЗНУ відбувся брифінг для представників місцевих ЗМІ. Під час нього, а також на робочій зустрічі з керівництвом закладів вищої та фахової передвищої освіти Запорізької області, йшлося про актуальні питання вступної кампанії в умовах воєнного стану, гострі проблеми переміщених закладів регіону. Участь у заході також взяли заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віталій Сиволап, директорка обласного Департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна, представники Міністерства освіти і науки України - начальник головного управління вищої освіти і освіти дорослих Володимир Кашперський та керівник експертної групи з питань позашкільної та інклюзивної освіти Віктор Сальков.

Як повідомив учасникам брифінгу Андрій Вітренко, він із делегацією МОН України прибув ознайомитися із поточною ситуацією в Запорізькому регіоні саме напередодні початку нового навчального року за дорученням міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета. У зв’язку із тим, що на Запоріжжі доволі складна військово-політична ситуація, адже наразі значна частина області перебуває під тимчасовою окупацією ворога, а деякі населені пункти знаходяться на лінії вогню, міністерство має спрямувати всі можливі зусилля, аби виробити нові актуальні й гнучкі алгоритми й допомогти освітянам вчасно розпочати новий навчальний рік, забезпечити його безперебійний, сталий перебіг. Попри спротив російських окупантів у тих регіонах, які наразі перебувають не під контролем українського уряду, населення прагне і, за законодавством України, має право отримувати безперебійний доступ до національної системи освіти.
Головним завданням МОН України є забезпечення приєднання до національної системи освіти здобувачів освіти на всіх її рівнях, у тому числі й педагогічних і науково-педагогічних працівників. Представник міністерства за час візиту зустрівся із освітянами різних ланок, відвідав заклади загальної середньої освіти та ЗВО, де ознайомився з їхніми актуальними потребами. При цьому Андрій Вітренко із гордістю відзначив, що ЗВО Запорізького регіону успішно евакуювали з тих територій, які зараз перебувають під окупацією ворога. Посадовець подякував керівництву обласної адміністрації та департаменту освіти і науки, а також освітніх структур, зокрема й ректору Миколі Фролову. Гість підкреслив, що саме вони забезпечують безперебійне функціонування освітньої галузі в регіоні в умовах складних викликів воєнного часу.
Заступник міністра розповів, що також зустрівся із керівництвом ДСНС області з питань забезпечення належного перебування здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників у закладах освіти. Людмила Бухаріна проінформувала медійників про стан перевірки укриттів, які знаходяться на території освітніх закладів. Саме від координації цього питання залежить, у якому форматі той чи той заклад освіти розпочинатиме новий навчальний рік, адже має передусім гарантувати учням, студентам і викладачам безпеку життя й перебування під час роботи та навчання.
Учасників брифінгу також цікавили питання щодо тимчасово переміщених осіб, які зараз мешкають у приміщеннях шкіл, інтернатів, студентських гуртожитків. Серед них чимало шкільної та студентської молоді. Директорка департаменту освіти і науки Людмила Бухаріна розповіла про роботу із цією категорією населення, їхні переміщення та інші заходи щодо підготовки навчальних закладів до нового навчального року. Також спікерка наголосила, що представники обласної адміністрації ще планують зустрічі із керівниками освітніх закладів, учителями та батьками дітей, які там навчаються. Усі поточні рішення щодо початку навчання – у режимі онлайн, офлайн або змішаному форматі – прийматимуться індивідуально: залежно від готовності до безпечного перебування в них всіх учасників освітнього процесу. Формат освітнього процесу для різних категорій здобувачів залежатиме й від тих конкретних спеціальностей, які вони здобувають. Так, для майбутніх медиків це має бути очне навчання і практика, а от гуманітарії зможуть навчатися дистанційно або в змішаному форматі.
Учасники брифінгу відзначили, що переважна більшість здобувачів освіти, навіть на окупованих територіях, прагне отримувати якісну національну освіту і головним завданням МОН України та представників освіти усіх ланок є – забезпечення такої можливості. А це вимагає консолідації зусиль представників адміністрації та освітян. Варто відзначити, що на зустрічі були присутні медійники міської газети «МИГ», телеканалів «Укрінформ», «МТМ Запоріжжя», «Алекс.ЮА», «Суспільне Запоріжжя».
Після зустрічі ректор Микола Фролов запросив гостей відвідати студмістечко ЗНУ і ознайомитися із його інфраструктурою.
ФОТОГАЛЕРЕЯ ІЗ ЗАХОДУ (фото: Володимир Лініков) за лінком

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: