Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ вивчали мультилінгвізм в Естонії та розробляли стратегію багатомовної освіти для ЗНУ в проєкті MultiEd

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває активна робота в рамках багатьох міжнародних проєктів. Упродовж 19-29 липня 2022 року директорка центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова та доцент кафедри соціології Ігор Кудінов пройшли курс стажування «Багатомовність та за її межами» в Тартуському університеті (Естонія). Ця поїздка відбулася в межах реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ КА2 «Розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України/MultiEd».

Організацію поїздки ініціювали проєктні менеджерки Тартуського університету – Олександра Головко й Крістіана Клаукса, які й супроводжували вчених ЗНУ. Викладачами курсу були педагоги естонського вишу, серед яких і координаторка проєкту Крістіна Калас. У стажуванні взяли участь представники українських університетів-партнерів із Запоріжжя, Харкова, Івано-Франківська, Тернополя, Бахмута, Полтави, Черкас. Учасники відвідували лекції та семінари, на яких обговорювали питання мультилінгвізму, його типів, мультикультуралізму, типів білінгвізму, мовних контактів (структуральний і прагматичний аспекти), мовного капіталу, лінгвістичного ландшафту, мовної гри, мовної ідеології тощо. Учасники брали участь у різноманітних дискусіях, виконували дослідження з використанням соціологічних і статистичних методів (interview, body map, C-test та ін.), представляли презентації на основі своїх досліджень-експериментів.
Результатом застосування набутих знань стала розробка стратегій багатомовної освіти для університетів-партнерів і національних рекомендацій розвитку багатомовної вищої освіти, які спираються на аналіз масштабного опитування MultiEd, проведеного партнерами-учасниками у 2020 та 2021 роках. Стратегії представлять на обговорення науково-педагогічним працівникам задля коригування, розробки покрокових дій, імплементації в університеті.
Варвара Петросова й Ігор Кудінов висловили щиру вдячність усім організаторам стажування за підтримку та можливість розширити свої знання з багатомовності як шлях до європейської інтеграції України.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: