Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ привітали з ювілеєм доцентку кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту Вероніку Дорошенко

Дванадцятого серпня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) поздоровили з ювілеєм талановиту вчену й викладачку Вероніку Дорошенко. Ц свято для Вероніки Вадимівни збігається і з 20-річчям її науково-педагогічної діяльності на кафедрі медико-біологічних основ фізичної культури та спорту.

Вероніка Дорошенко у 1989 році закінчила філологічний факультет на той час Запорізького державного університету, а вже у 2000 році отримала ще один диплом із відзнакою – за спеціальністю «Фізичне виховання». На початку своєї кар’єри вона працювала шкільним учителем. А вже із 2002 року розпочала науково-педагогічну діяльність у ЗНУ: спочатку працюючи як завідувачка лабораторії оздоровчих технологій, старша лаборантка кафедри, а потім як викладачка, старша викладачка, доцентка (з 2012 року) кафедри медико-біологічних основ фізичного виховання та спорту. У 2010 році вчена захистила кандидатську дисертацію на тему «Степ-аеробіка у фізичній реабілітації юнаків і дівчат 15-16 років із вегето-судинною дистонією за гіпертонічним типом» зі спеціальності «Фізична реабілітація». Згодом їй присудили науковий ступінь кандидата наук із фізичного виховання та спорту.

За роки своєї науково-педагогічної діяльності на кафедрі Вероніка Дорошенко зарекомендувала себе як висококваліфіковна фахівчиня, котра користується повагою і авторитетом у колі колег і студентів. У межах своєї науково-педагогічної діяльності Вероніка Вадимівна демонструє ділові якості, вміле володіння сучасними методиками досліджень, обробки й аналізу матеріалу. Вона є активною учасницею наукових та інших заходів, конференцій, семінарів, що їх проводять факультет і кафедра. Вона також керує науково-дослідною роботою студентів: у співавторстві зі своїми вихованцями публікує статті у фахових виданнях, готує молодих науковців до участі в наукових конференціях. А ще вже двадцять років поспіль передає свої знання та досвід студентам факультету, яким викладає низку дисциплін у межах загального та спеціального курсів: «Анатомія, фізіологія, шкільна гігієна», «Анатомія, фізіологія дитини», «Гігієна», «Основи гігієнічних знань», «Гігієна фізичного виховання та основи раціонального харчування», «Спортивна медицина», «Профілактика травматизму у фізичному вихованні», «Спортивна травматологія», «Долікарська медична допомога в невідкладних станах».

Знана в своїй галузі науковиця є авторкою майже сотні публікацій за результатами досліджень медико-біологічних проблем фізичного фиховання і спорту, з яких близько двох десятків навчальних і навчально-методичних посібників, у тому числі з грифом МОН України, патент на винахід (у співавторстві).

Відповідальну й ініціативну педагогиню, яка постійно підвищує свій кваліфікаційний рівень, цінують колеги й студенти за її ділові якості та професіоналізм, за людяність і щирість у стосунках. Нехай же запорукою Вашого успіху й надалі слугуватимуть наполегливість у досягненні поставленої мети, сила духу, помножені на вроджену мудрість і порядність. Ми щиро бажаємо, щоб жага творити добро, справедливість ніколи не залишали Вашу душу, а невичерпне джерело Вашої життєвої наснаги повнилося радістю, задоволенням від життя та щирою вдячністю людей за Ваші добрі справи!