Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили виклики, які постали перед запорізькими освітянами напередодні нового навчального року

31.08.2022 14:12 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University конференція освітній процес співпраця із закладами загальної середньої освіти нагородження

Тридцятого серпня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) зібралися керівники й педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти та закладів вищої освіти регіону – учасники обласної серпневої педагогічної конференції «Незламна освіта Запорізького краю». Також на захід завітали голова Запорізької обласної воєнної адміністрації Олександр Старух, директорка департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна та інші посадовці, які традиційно зустрілися з педагогами напередодні нового навчального року. Від ЗНУ на заході були присутні ректор Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов та інші представники адміністрації й науково-педагогічні працівники вишу.

Такі зустрічі перетворилася на добру традицію для директорів шкіл, ректорів і проректорів вишів міста й області. Саме під час них йдеться про виклики, які постають перед сучасною освітою, шляхи її розвитку, відбувається обмін досвідом і спілкування з питань, які хвилюють усіх присутніх. У 2022 році, коли повномасштабне військове вторгнення російської федерації внесло значні корективи в діяльність закладів освіти, створило чимало викликів, які можна подолати лише разом, таке зібрання набуває особливої актуальності. Про це йшлося у привітаннях голови Запорізької обласної воєнної адміністрації Олександра Старуха та директорки департаменту освіти і науки ЗОВА Людмили Бухаріної. Крім того, вони висловили глибоку вдячність педагогам, які попри всі складнощі воєнного часу, зокрема, знищення матеріальної бази деяких навчальних закладів, від’їзд учнів разом із родинами за межі області й країни, вимушене переміщення закладів освіти, роблять все від них залежне, аби надавати якісні освітні послуги. Серед іншого, вони подякували Запорізькому національному університету в особі ректора Миколи Фролова за те, що представники вишу продовжують плідно співпрацювати із закладами загальної середньої освіти та надають їм усебічну підтримку.
Своєю чергою, Микола Олександрович привітав присутніх і закликав їх до консолідації зусиль задля спільної перемоги всього українського народу. Він нагадав, що на сьогодні ЗНУ надав свою базу до завершення дії воєнного стану для двох переміщених із тимчасово окупованих територій закладів вищої освіти: для Таврійського державного агротехнічного університету ім. Д. Моторного (м. Мелітополь) та його відокремлених структурних підрозділів і для Бердянського державного педагогічного університету. Завдяки цьому, студенти цих закладів освіти змогли продовжити навчання в дистанційному форматі, а їхні науково-педагогічні працівники – успішно завершити навчальний рік.
Учасники заходу наголосили, що сьогодні серед пріоритетних завдань – збереження життя учнів і вчителів, викладачів, саме тому навчальний рік у Запорізькій області розпочинається дистанційно. Водночас посадовці оглянули приміщення, відведені під сховища в закладах освіти, аби переконатися, що вони підготовлені до можливого використання.
Під час обговорення сьогодення системи освіти Запорізької області в умовах воєнного стану, окрему увагу приділили організації роботи освітніх хабів для тимчасово переміщених загальноосвітніх закладів освіти та вищої освіти на базі запорізьких вишів. Керівники переміщених закладів освіти подякували адміністрації області та представникам закладів вищої освіти за гостинність і створені належні умови для їхнього функціонування. Крім того, на заході йшлося про волонтерський центр ЗНУ та те, що в гуртожитках вишу знайшли прихисток внутрішньо переміщені особи. Учасники висловили стурбованість щодо ситуації, яка склалася на тимчасово окупованих територіях області, зокрема в галузі освіти. Також згадали присутні про особливості кадрового, методичного та матеріального забезпечення освітніх закладів на території області. Викладачам нагадали про важливість їхньої праці з формування виваженої патріотичної позиції їхніх учнів, яка стала ще актуальнішою під час ескалації воєнних дій росії, спрямованих не лише на фізичне знищення українців, а й на руйнування національної самоідентичності народу.
Кульмінацією події стало нагородження учасників зібрання Подяками Запорізької обласної воєнної адміністрації за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, активну громадську позицію, створення комфортних і безпечних умов для розміщення внутрішньо переміщених осіб. Серед тих, кого відзначили почесними відзнаками, були й випускники Запорізького національного університету, зокрема Ольга Волкова й Віктор Тлеуш. Також серед нагороджених був ректор ЗНУ Микола Фролов. Вручаючи йому грамоту, Олександр Старух відзначив діяльність ЗНУ як освітянського флагмана півдня України, який в умовах воєнного стану зробив усе, щоб продовжувати надавати якісні освітні послуги, навчати високоякісних фахівців і водночас допомагати тим, хто цього потребує.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: