Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ поздоровляють із ювілеєм завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслава Іваненка

Другого вересня університетська спільнота привітала з ювілеєм шановану в академічних колах людину – завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування, доцента кафедри викладання другої іноземної мови факультету іноземної філології, відповідального секретаря приймальної комісії ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Станіслава Іваненка. Цього року ювіляр також святкує 25-річчя своєї професійної діяльності в Запорізькому національному університеті.

Станіслав Іваненко у 1984 році закінчив навчання на той час в Запорізькому державному педагогічному інституті на факультеті іноземних мов за спеціальністю англійська та німецька мови. Після цього деякий час працював вчителем німецької та англійської мов у середніх школах м. Запоріжжя, здобуваючи фаховий і педагогічний досвід. У період із 1988 по 1993 рік навчався заочно на філологічному факультеті Запорізького державного університету. Паралельно із цим (1989-1992 рр.) викладав німецьку мову у середній школі м. Легніца (Польська Республіка). У 1991 році йому присвоїли вищу кваліфікаційну категорію вчителя іноземних мов (англійської та німецької). Із 1992 Станіслав Валентинович розпочинає свою професійну діяльність у ЗНУ – спочатку викладачем англійської мови на кафедрі методики викладання іноземних мов. У 1994 році він вступив до очної аспірантури Запорізького державного університету, яку закінчив у 1997 році. Після цього до 2002 року шановний ювіляр на кафедрі другої іноземної мови працював спершу викладачем, потім старшим викладачем. У 2001 році Станіслав Іваненко захистив кандидатську дисертацію, і йому присудили науковий ступінь кандидата філологічних наук.
Із 2002 по 2007 рік він керував роботою науково-педагогічних працівників кафедри іноземних мов Запорізького юридичного інституту МВС України (Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ) на посаді завідувача. У 2005 році йому присвоїли вчене звання доцента цієї кафедри. Із 2007 року Станіслав Валентинович знов працює в ЗНУ: він обіймає посаду доцента кафедри викладання другої іноземної мови. А вже з 2010 року розпочинає свою діяльність як завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування факультету іноземної філології ЗНУ. Також йому довірили керівництво над важливим напрямком життєдіяльності університету: із 2012 по 2014 рік та із 2018 по сьогодні Станіслав Іваненко – відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ.
На сьогодні він – добре знаний науковець у галузі лінгводидактики, сучасних методик викладання іноземних мов, інноваційних технологій навчання іноземних мов, мультимедійних засобів навчання, який має наукові публікації як у фахових виданнях України, так і в міжнародних виданнях, зокрема тих, що входять до Scopus, а також низку методичних розробок і навчальних посібників. Станіслав Валентинович викладає студентам ФІФ низку дисциплін практичного спрямування, таких як «Практичний курс другої іноземної мови (англійська)», «Практика перекладу з другої іноземної мови (англійська)». Він керує написанням курсових робіт із методики викладання іноземної мови та виробничою (педагогічною) практикою студентів факультету. Багатотисячний колектив Запорізького національного університету щиросердно вітає ювіляра та бажає йому щастя й наснаги, миру й перемоги та здійснення всіх мрій.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: