Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, фахівець галузі міжнародної економіки Артем Саміло

06.09.2022 11:08 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускником економічного факультету, фахівцем у галузі міжнародної економіки Артемом Самілом.

- Пане Артеме, розкажіть, будь ласка, в якому році Ви закінчили навчання?
- У 2018 році я з відзнакою закінчив економічний факультет Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка» (рівень вищої освіти «магістр»).
- Ким та де Ви зараз працюєте?
- Зараз я – аспірант Пекінського педагогічного університету й головний менеджер із розвитку клієнтів освітньої онлайн-платформи з Делаверу. Крім того, я – учасник NFT-стартапу Clubeeo (Дубай). Clubeeo – це платформа автоматизації та гейміфікації спільноти web3. Ми допомагаємо NFT-спільнотам і DAO запускати, розвивати та підтримувати довгострокову стійкість, зокрема йдеться про NFT-доступ до закритих груп Telegram і Discord; персональну пропозицію учасникам спільноти з використанням даних гаманця; автоматизацію соціальної діяльності та нагородження; реферальну систему для вашої спільноти.
- Чому Ви свого часу для навчання обрали саме ЗНУ?
- Досить часто важко зробити вибір не лише університету, в якому будеш вчитися, але й факультету. Мене цікавила можливість постійно удосконалюватися в майбутній професії і розширювати спектр застосування моїх знань і умінь. Із часом мене стала цікавити така галузь, як економіка. Тому я обрав цей напрям, який дозволяє залишатися в курсі політичних, соціальних і культурних контекстів світового розвитку та вимагає від людини не лише знань дисципліни, але й не менш важливих знань про людину й уміння спілкуватися. Я обрав ЗНУ, бо відчував, що тут я отримаю гідну освіту та значний потенціал для розвитку. Запорізький національний університет дає можливість кожному знайти своє покликання й побудувати успішне майбутнє. Найбільше за час навчання в університеті мені запам'яталися стосунки між студентами й викладачами. Повага один до одного тут – на першому місці. Це дозволяє порозумітися й мати гарні взаємини.
- Розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ?
- Згадуючи про навчання на кафедрі міжнародної економіки, хочеться відзначити те, з якою увагою тут дбайливо ставляться до студентів. Особливо вдячний викладачам за їхню високу кваліфікацію, професіоналізм і вміння знайти підхід до кожного студента. Велика подяка декану економічного факультету Аллі Череп за любов до своєї справи, відданість своєму факультету та його здобувачам освіти.
- Які знання та навички, отримані під час навчання у виші, Вам знадобилися в житті або що Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?
- Навчання в університеті стало дуже важливим і потрібним етапом мого життя. У ЗНУ я отримав багато корисних знань, які мені, безперечно, стали в пригоді. Я навчався за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка». Там мене багато чого навчили: розуміти макроекономічні тренди, правильно вести переговори, аналізувати ринки, вибудовувати стратегії розвитку організації, а також стратегічні лінії власного життя, а ще – бути дисциплінованим і комунікабельним. Сьогодні це – справді важливі навички.
- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?
- Бажаю новим студентам нескінченного потоку амбіцій, прагнень, ідей, мрій та здобутків у цьому веселому, захоплюючому та цікавому житті. Ніколи не здаватися й вірити в себе!

Кафедра міжнародної економіки, природних ресурсів
та економіки міжнародного туризму

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: