Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, фахівець галузі економіки та управління ринком землі Олександр Коломоєць

16.09.2022 14:14 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проекту «Історії успіхів випускників/випускниць ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з випускником економічного факультету, фахівцем галузі економіки та управління ринком землі Олександром Коломойцем.

- Пане Олександре, розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ?

- У 2022 році я закінчив економічний факультет Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньо-професійною програмою «Економіка та управління ринком землі» (рівень вищої освіти «магістр»), а до цього навчався на бакалавраті за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка». Загалом я дуже радий, що самостійно зміг через усе пройти й отримати ступінь магістра. Було цікаво навчатись на економічному факультеті, бо багато викладачів, зокрема з кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму, творчо та змістовно подають інформацію, проводять невеличкі ділові ігри, щоб тема краще запам’ятовувалася. Наразі я планую продовжувати навчання в ЗНУ вже як здобувач ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю «Економіка». Крім того, працюю в IT-компанії, оскільки туди активно запрошували випускників-економістів через їхню здатність якісно здійснювати пошук, оброблення й аналіз інформації з різних джерел.

- Чому Ви для навчання обрали саме ЗНУ?

- Через низку обставин хотів навчатися в Запоріжжі, тому обрав найкращий університет, на мій погляд. До нього вступали більшість моїх друзів, і, за відгуками, найкомфортніше навчатися саме в ЗНУ.

- Які знання та навички, здобуті під час студентських років, Вам знадобилися в житті, що саме Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?

- Я брав участь у студентських проєктах і навіть сам створював деякі з них. Це допомогло мені освоїти багато софт-скілів, попрацювати в різних командах і зрозуміти, яка я взагалі людина в роботі. Також мені стало цікаво займатися творчістю, тому відтоді я займаюсь стендап-комедією та часто долучаюсь до інших творчих проєктів. Головні дві речі, які дали мені студентські роки, – це час і знайомства. Часу було доволі багато, щоб спробувати якнайбільше, поцікавитись багатьма галузями діяльності, і навіть зараз я готовий вкладатись у нові ідеї, що мені сподобались. Знайомства, які відбулися в університеті, перетворилися на ділові стосунки та на справжніх друзів, із якими ми продовжуємо разом створювати щось дивовижне.

- На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

- Я б сказав, що знайшов свій шлях, яким маю рухатись, тому це точно переважило ті цілі, що ставив перед собою.

- Яким Ви бачите розвиток університету, зокрема економічного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

- Університет має дати більше можливостей студентам і студенткам поза навчанням у студмістечку. Це, в першу чергу, коворкінг, де молодь зможе проводити зустрічі та заходи, а також просто відпочити. Щодо економічного факультету, було б чудово продовжувати обраний напрям роботи, зокрема викладання дисциплін англійською мовою (навіть якщо на вибір). У мене на перших курсах були такі дисципліни і вони потужно прокачали мою англійську, до того ж, у професійному напрямку.

- Що побажаєте студентам і студенткам ЗНУ?

- Беріть від студентського життя максимум. Це – час не лише навчатися, а й загалом ставати людиною.

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Кафедра міжнародної економіки,

природних ресурсів та економіки міжнародного туризму

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: