Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Волонтери подарували першокласникам незабутнє свято

Волонтери подарували першокласникам незабутнє свято

Волонтери подарували першокласникам незабутнє свято
20.09.2022 10:00 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут волонтерський центр благодійний фонд Молодь майбутнього свято Музей води першокурсники внутрішньо переміщені особи волонтерств

Сімнадцятого вересня в одному з корпусів інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) ім. Ю. Потебні відбулося свято для юних художників-першокласників та їхніх батьків, котрі мають статус внутрішньо переміщених осіб. До програми заходу увійшло підбиття підсумків заздалегідь оголошеного конкурсу дитячих малюнків на патріотичні теми, відвідування «Музею води», розважальні програми.

 

На початку заходу всіх привітно зустрічали команди організаторів – благодійних фондів «Молодь майбутнього» (Антон Осадчук, Ірина Осипчук і Юлія Янько), що діє на базі волонтерського центру Запорізького національного університету. А також – «Ukraine in the heart» (Олег Панченко); «ЯрославКО» (Сергій Кушнір). Не менш активно працювала й команди центру культури ЗНУ під керівництвом Юлії Янько, та волонтерської спільноти вишу. За словами Юлії Янько, «Перший день для першого класу для дітей із категорії внутрішньо переміщених осіб минув на славу. До цього дійства долучилися та підготували смаколики й корисні призи партнери/партнерки цієї події. А це Міжнародний благодійний фонд «UNICEF Ukraine», «Волонтерський рух» (м. Дніпро), «Дім канцелярії» та магазин канцелярських товарів «Пілот», які подарували шкільні рюкзаки, у яких – необхідна для навчання канцелярія». Серед партнерів заходу була й компанія «MASSA», яка подарувала сертифікати на придбання необхідних речей, ласощі тощо.

Про те, що чекає на гостей свята, розповів проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення ЗНУ Сергій Кушнір: «Цей захід має більш благодійно-пізнавальний і, навіть, екологічний характер, тому що для малечі це – не тільки свято першого дзвоника, а й можливість ознайомитись у “Музеї води” із тим, як раніше підіймали воду, коли не було ані насосів, ані електроенергії; дізнатися про кругообіг води в природі та інші цікаві речі, а також пограти з аніматорами й отримати подарунки від організаторів».

Окрім участі у виставці малюнків, на дітей чекали ігри, чудове шоу мильних бульбашок. За час заходу подбали про те, щоб цей день збагатив дітей цікавими та корисними знаннями. Саме тому однією з найцікавіших локацій заходу став екологічно-просвітницький заклад нового типу «Музей води». Ідея створення такого музею в ЗНУ належить Сергію Кушніру, тут все обладнано за кошти університету, експонати розшукувалися по всій Україні, зокрема у Львові, Луцьку, Тернополі.

А партнером в реалізації цієї ідеї став директор запорізького Науково-виробничого об’єднання «Аквія» Роман Бараннік: «”Аквія” – це наш сімейний бізнес, заснований ще моїм батьком у 1991 році. Ми займаємося питаннями очищення води вже багато років і почали цікавитись тим, як зробити цю воду корисною. Років сім тому ми сформулювали місію нашої компанії: “Створювати корисну питну воду, яка зміцнює здоров’я та продовжує життя”. За роки досліджень ми зрозуміли, що накопиченими за нашу 20-річну практику знаннями треба починати ділитися! Причому робити це в розважальній, пізнавальній формі, починаючи з дітей, батьків, для того, щоб прищеплювати культуру екологічного ставлення до вод. І питних вод, і стічних вод, зокрема, для того, щоб майбутнім поколінням залишити ту землю, яку ми отримали, або ж залишити її ще кращою».

Екскурсія музеєм була незвичайна. Діти на кожному етапі могли щось крутити, запускати, проводити експерименти із водою, дізнаватися багато цікавого та заробляти жетони, відповівши на запитання Романа Баранніка. Коментуючи перебування малечі в музеї, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, зазначив, що «де ще можна було б відкрити такий музей, як не в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ ім. Ю. Потебні, де існує така спеціальність, як «Водопостачання та водовідведення»? Тут гості нашого університету, нашого міста можуть познайомитися з першими експонатами, які нам вдалося розшукати, придбати. І, звичайно, ми плануємо розширювати експозицію. Такого музею немає ніде, крім професійного “Музею води” в Києві та нашого, створеного аматорськими зусиллями...». А після завершення свята маленькі художники й художниці, які набрали найбільшу кількість жетонів, завдяки своїй активності та уважності, отримали чудові подарунки: Dreem Camper Barbie та Disney Pixar Cars.

Більше фотографій із події – за лінком:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.812239813550692&type=3

 

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини